Autor: Slaviafutsal.cz   Vloženo dne: 5.2.2011

eFutsal.cz - Brněnský Helas potřeboval v pražském Edenu porazit Slavii, aby si zachoval alespoň teoretickou šanci na udržení v nejvyšší soutěží. Na svěřence trenéra Brychty však Brňané nestačili a odjíždějí nejen s porážkou 5:1, ale i jistotou sestupu. Od úvodního hvizdu bylo v Edenu k vidění vyrovnané utkání, ale s postupem času měli ze hry více domácí a dostávali se do šancí. Po dvanácti minutách hry nechala obrana Helasu v pokutovém území dostatek prostoru Matějkovi, který po dvou dorážkách protlačil míč za Tuháčkova záda.

Dvoubrankové vedení domácím zajistil po přesně rozehraném autu Holeček, když svou střelu ještě otřel o jednoho z obránců. Brňanům se ještě zásluhou Semeráda podařilo snížit, když po rychlém protiútoku střílel ze skluzu útočník Helasu do prázdné Knoblochovy branky. Poslední slovo v první dvacetiminutovce však měli domácí, když skvěle hrající Kosina z pravé strany trefil mezírku mezi nohami brankáře Tuháčka a uzavřel poločasové skóre na 3:1. V kabině Helasu se očividně děly velké věci, protože hráči z moravské metropole si v druhém poločase vypracovali solidní tlak, jenže se přes dobře bránící sešívané nedokázali výrazně prosadit a když už se dostali do větší šance, zastavil je výborně chytající Knobloch. Ten si těsně před koncem zápasu dokonce poradil i s desetimetrovým kopem za šest akumulovaných faulů. Ani hra s odkrytou brankou Brňanům mnoho úspěchů nepřinesla. Naopak na druhé straně se prosazovali hráči Slavie. Nejprve se po dokonalém rozebrání obrany hostí trefil do odkryté branky Novotný a pak střelou téměř přes celé hřiště korunoval svůj skvělý výkon Kosina a podtrhl účet zápasu na 5:1.

SK Slavia Praha - Helas Brno 5:1 (3:1)

Branky: 2 Kosina, Matějka, Holeček, Novotný - Semerád

Slavia: Knobloch, Loffler - Oliva, Matějka, Beránek, Zapletal - Novotný, Kosina, Holeček, Hrdina - Wojnar, Míča.