Autor: psmf.cz   Vloženo dne: 15.9.2013

Vítám Vás v nové sezóně futsalu 2013/2014 Pražského přeboru. Čtení budu zpracovávat v podobě jako minulý rok, pro nováčky t.j. přibližně jednou za 14 dní, vždy po skončení celého kola. Jen připomínám pro všechny vedoucí, kteří mají více mužstev (A, B, C, …) a používají nekmenové hráče v našem přeboru, že tito hráči musí být uvedeni na soupiskách, které předáváte na začátku soutěže na PSMF. Pokud tam uvedeni nebyli, je třeba je na soupisky dohlásit, ještě před jejich případným startem. Toto se týká i hráčů tkz. juniorské kategorie, kteří mohou bez omezení nastupovat za jednotlivá mužstva, musí však být nahlášeni před svým startem na PSMF. I v letošní sezóně se budou sledovat i první asistence na branky. Prosím Vás proto, pokud budete mít pískání a delegovaní rozhodčí by se nedostavili, aby jste i na toto, tj. zapsání asistence nezapomněli. Asistence včetně celkového počtu kanadských bodů najdete u tabulky střelců, kde bude jeden sešit seřazen podle pořadí vstřelených branek, druhý dle pořadí asistencí a třetí dle celkového počtu kanadských bodů. Spojení na mne: Martin Havlíček, 721 411 482, mail: havlis1974@seznam.cz. Pokud budete chtít, co nejčerstvější výsledky najdete na serveru PSMF na adrese : www.psmf.cz.

1. kolo

Břewnow boys KMK – SK Slavia Praha B 8 : 4 (3:3)
2.9.2013 – 2030 - rozhodčí : Herzog, Češek
Než se nováčci z Břevnova v hale rozkoukali, prohrávali 0:2. Po chvíli pochopili, že se s trochu bezúčelně rotujícími Slávisty dá hrát, ukázali co umějí a otočili na 3:2. Mladí Slávisté ještě do poločasu stihli vyrovnat, ale to bylo z jejich strany prakticky všechno. V druhé půli doplatili na úzký kádr a Břevnováci ovládli jak hru, tak i skóre. Slávisté v závěru sáhli k power-play, jenže ani ta jim nevyšla a do prázdné branky dvakrát inkasovali. Gól brankáře Pytlouna už jen korigoval porážku a byl jen slabou náplastí. Hráči Břewnowa ukázali, že budou pro soutěž přínosem. Nejlepší hráči zápasu byli u Boys Alba, u Slavie Hrdina.
BRE : Terragni – Kahovec, Tůma, Zálužanský, Alba, Haleš, Šiškun, Bulíček, Strouhal
SLA : J. Pytloun – Žampa, A. Hrdina, Nábělek, Pánek, Šimek, L. Pytloun
2´- 0:1 – Žampa (Šimek), 7´- 0:2 – Nábělek (Žampa), 9´- 1:2 – Alba (Bulíček), 15´- 2:2 – Kahovec (Zálužanský), 19´- 3:2 – Alba (Bulíček), 20´- 3:3 – Hrdina (L. Pytloun), 31´- 4:3 – Kahovec (Alba), 37´- 5:3 – Zálužanský (Alba), 39´- 6:3 – Haleš (Alba), 44´- 7:3 – Bulíček, 47´- 8:3 – Strouhal, 49´- 8:4 – J. Pytloun (Hrdina)
Bez karet

ČZU Praha A – Salvator A 7 : 2 (3:0)
2.9.2013 – 2130 - rozhodčí : Herzog, Češek
Výkonnostní rozdíl byl zřetelný od počátku utkání. Hráči ČZU se lépe pohybovali, byli přesnější v kombinaci i v zakončení. Salvator se teprve ve druhé půli prosadil i střelecky, ale už to byla jen korekce výsledku . Nejlepší hráči zápasu byli u ČZU Jovanovič, u Salvatoru Gerža.
ČZU : Štětka – Píšek, Borák, Buzek, Trojan, Herget, Jovanoski, Janota
SAL : Pospíšil – Gerža, Pokorný, Kamaryt, Došek, Hladík
5´- 1:0 – Jovanoski, 9´- 2:0 – Jovanoski (Trojan), 13´- 3:0 – Borák, 27´- 4:0 – Trojan (Píšek), 31´- 5:0 – Buzek, 33´- 6:0 – Trojan (Jovanoski), 35´- 6:1 – Hladík (Došek), 40´- 6:2 – Hladík (Došek), 48´- 7:2 - Píšek
ŽK : Kamaryt (Salvator)
ČK : Kamaryt (Salvator)

B.B.V. A – Wizards DDM Praha 10 A 2 : 1 (2:1)
4.9.2013 – 2030 - rozhodčí : Vážan, Kubr
BBV nastoupila pouze s jedním hráčem na střídání a tak Wizardi na soupeře začali tlačit ve vysokém tempu. Ujali se rychle vedení, ale BBV ještě do konce poločasu otočili skóre a pak zkušeně výsledek udrželi. Nejlepší hráči zápasu byli u BBV Dixa, u Wizards Janoušek.
BBV : Jakub Janota – Dixa, Tesař, Hynek, Žalud, F. Bartoš
WIZ : Janoušek – Tomek, Rathaus, Čechura, Výborný, Dušek, Dolejška, Kroutil, Kopřiva, Schaefer
4´- 0:1 – Výborný (Schaefer), 15´- 1:1 – Hynek, 18´- 2:1 – Dixa (Bartoš)
Bez karet

Ekobet Sněhuláci – Přírodní vědy 2 : 2 (2:1)
4.9.2013 – 2130 - rozhodčí : Vážan, Kubr
Vyrovnané utkání, ve kterém nováček Ekobet dvakrát vedl, ale Přírodovědci 5 minut před koncem vyrovnali. Utkání mělo slušnou úroveň a hrálo se bez zbytečných faulů. Nejlepší hráči zápasu byli u Ekobetu Kolísek, u PřV Smolka.
EKO : F. Bartek – Michal, Prokop, Hotšmíd, Jakub Růžička, Horský, Kolísek
PŘV : Šebesta – Francl, Hosl, Smolka, Čermák, Rejšek
15´- 1:0 – Kolísek (Hotšmíd), 23´- 1:1 – Smolka (Hosl), 25´- 2:1 – Kolísek (Růžička), 45´- Smolka (Hosl)
ŽK : Michal (Ekobet), Čermák (PřV)

PedF Praha FT A – Chemcomex Praha 3 : 7 (3:2)
9.9.2013 – 2030 - rozhodčí : Polák, Orálek
Úvod patřil hráčům PedF, měli mírnou převahu a lépe se jim dařila jednodušší kombinační hra a tak si do druhého poločasu odnesli jednobrankový náskok. Chemcomex však nepřestával bojovat a druhá půle už vyšla pro ně daleko lépe. Začali hrát klidněji , více se soustředili na hru i kombinaci. Zápasse zlomil pět minut před koncem, když se Chemcomex ujal vedení, hráči PedF vrhli všechny síly do zakončení , což hostům hodně nahrálo a z několika brejků udělali jednoznačný výsledek. Nejlepší hráči zápasu byli u PedF Běhounek, u Chemcomexu Hort.
PED : Jančařík – Klamt, Kolísek, Kysela, P. Valenta, Běhounek, Rejka, Vejražka
CHE : Sochůrek, Havlíček – Uhlíř, Hort, Kovařík, Kamas, Blabla, Bialek, Rada, Pulkert
5´- 1:0 – Vejražka (Běhounek), 13´- 1:1 - Uhlíř (Hort), 20´- 2:1 – Klamt (Kysela), 21´- 2:2 – Blabla (Rada), 23´- 3:2 – Běhounek, 35´- 3:3 – Hort, 43´- 3:4 – Bialek (Uhlíř), 46´- 3:5 – Pulkert (Hort), 48´- 3:6 – Hort (Blabla), 49´- 3:7 – Bialek (Kamas)
ŽK : Pulkert (Chemcomex)

Kmochův odkaz A – Naděje Praha 1.FC 3 : 3 (2:0)
9.9.2013 – 2130 - rozhodčí : Polák, Orálek
Utkání začalo opatrně, hrálo se od vápna k vápnu, bez zdařilých zakončení. Kmoši měli v 1. půli vice ze hry a dostali se i do dvoubrankového vedení. Naděje měla i velké štěstí, když 3 střely domácích skončily na tyčce a tak zůstala ve hře i ve druhé půli. V té začali Kmoši velmi laxně, nabízeli Naději šance na skórování, kteří toho využili a otočili výsledek utkání ve svůj prospěch. Zvláště Janoušek s míčem řaroval a obrana Kmochů si s ním nevěděla rady. V závěru utkání se štěstí od hostů odvrátilo, když po dvou nastřelených tyčkách přišli o vítězství po naprosto zbytečném šestém faulu. Nejlepší hráči zápasu byli u Kmochů Císař, u Naděje Janoušek.
KMO : Císař – Bílý, Kracman, Gregor, Škyta, Hlaváč, Kolen
NAD : Pospíšil – Beneš, Sláma, Janoušek, F. Němec. Rod, Aksamit, Dvořák
10´- 1:0 – Hlaváč (Gregor), 24´- 2:0 – Škyta (Hlaváč), 30´- 2:1 – Janoušek, 40´- 2:2 – Němec (Dvořák), 41´- 2:3 – Rod (Janoušek), 50´- 3:3 - Kracman
ŽK : Janoušek, Aksamit (Naděje)