Autor: Tereza Karpíšková   Vloženo dne: 13.4.2013

Tři semifinalisté a prodloužení série. To je výsledek včerejšího play-off Chance Futsal ligy. Třetí čtvrtfinálový duel čekal na FK ERA-PACK Chrudim, Tango Brno a zručské Benago. Všichni tři vstupovali do první části play-off v roli favorita, což také včera potvrdili postupem bez jediné prohry. Naopak o čtvrtém a současně posledním semifinalistovi se teprve rozhodne. Papírově nejvyrovnanější dvojice má za sebou teprve dva zápasy a po včerejší výhře domácího Nejzbachu nad Bohemians 1905 je tak stav série vyrovnaný.

Nejtěsnějším výsledkem si cestu do další části play-off včera vybojovalo zručské Benago. V přímém přenosu mohli televizní diváci sledovat od začátku až do konce napínavé utkání. Už v 1. minutě skóroval kapitán hostů David Cupák, na kterého po pěti minutách navázal Lacko a až do 14. minuty se tak Helas Brno ujal překvapivě vedení. Pouze čtyři minuty ovšem stačili domácím k obrácení skóre. Dvě branky si připsal Rodek a jednou Drahovský. Stav 3:2 sice nevydržel až do konce utkání, ale jednobrankový náskok si již domácí udrželi. „Snažili jsme se ukončit sérii co nejdřív, což se nám povedlo. Helas nám nedal nic zadarmo. Připravil se na nás velmi dobře. Určitě to byl nejtěžší zápas v sérii. Samozřejmě jsem doufal ve výhru 3:0 na zápasy, ale taky jsem věděl, že nám to Helas zadarmo nedá, což se potvrdilo ve včerejším zápase, kdy podali jednoznačně nejlepší výkon. Řekl bych, že rozhodla naše zkušenost a proměňování šancí,“ hodnotí vítězné utkání střelec dvou branek Marcel Rodek.

O poznání méně dramatické utkání se odehrávalo v Brně, kde si pro třetí bod došli hráči Tanga. Samotný začátek zápasu sice naznačoval, že přijela Balticflora svého soupeře minimálně potrápit, ale první branka hostům zajistila v 5. minutě vedení jen na chvilku. Pak už vzali vše do svých rukou domácí a góly začaly naskakovat. Celkem pět jich dali brněnští už v první půli utkání a další čtyři přidali po přestávce. Tepličtí tak podlehli domácím 9:1. Stejně jako Benago jde i Tango do semifinále bez jediného zaváhání a právě se zručským celkem se nyní popere o postup do finále.

O jednu branku více si připsali hráči Chrudimi, kteří prošli čtvrtfinálovou sérií také bez jediné ztráty a v rozhodujícím duelu porazili pražskou Slavii 10:1. Sešívaní v posledním duelu nedokázali udržet s úřadujícím mistrem krok a už v prvním poločase prohrávali po Slováčka, Popelky a Maxe 3:0. Radost z vítězství měl i chrudimský obránce Marek Kopecký, který kvůli zranění po dlouhé době opět nastoupil do hry. „Myslím si, že jsme udělali důležitý krok a zaslouženě postoupili. Po dvou gólech dnes bylo jasno. Slavia sem přijela s defenzivní taktikou a hodně bránila. Nám se podařilo dát v prvním poločase tři góly a ve druhém už jsme pouze navyšovali skóre. I když se Slavie snažila, tak na to dneska neměla.“

Jediným čtvrtfinálovým duelem, kde se ještě nehrálo o postup, bylo odvetné utkání ve Vysokém Mýtě. Nezjbachu se na domácí půdě podařilo srovnat sérii s Bohemians 1905 na 1-1, takže poslední účastník semifinále bude znám nejdříve ve středu. „Je to play-off a tady není žádný zápas jednoduchý. Chtěli jsme doma vyhrát a to se nám povedlo. Už před začátkem čtvrtfinále jsme říkali, že bohemce nedáme nic zadarmo, což jsme i potvrdili. Včera se nám povedlo jít 1:0 do vedení. Za stavu 3:0 jsme pak čtyřikrát dostali gól ze standardky, takže zápas byl podle očekávání hodně vyrovnaný. Pak jsme srovnali a při power play se nám podařilo v prodloužení zápas dotáhnout do vítězného konce. V pondělí se tak pojedeme o další bod poprat do Prahy, kde to bude hodně těžké. Nejvíc si musíme dát pozor opět na standardní situace a pohlídat si Zdeňka Slámu, který nám včera vstřelil dvě branky,“ komentuje páteční zápas vysokomýtský brankář Libor Gerčák.
Další čtvrtfinálové utkání je na programu už toto pondělí, kdy bude ve třetím zápase hostit Bohemians 1905 vysokomýtský Nejzbach. Z bojů o titul definitivně vypadl Helas Brno, Balticflora Teplice a Slavia Praha.

Benago Zruč n./S. x Helas Brno 4:3 (3:2)
Branky: 14. Rodek, 17. Drahovský, 17. Rodek, 30. Drahovský – 1. Cupák, 6. Lacko, 31. Lacko
Benago Zruč nad Sázavou: Mareš, Simitči A., Amrani, Altoumi, Drahovský, Váňa, Rodek, Brahimi, Lištván, Holeček, Veselý, Kudrna, Kozák
Helas Brno: Tuháček, Cupák D, Havlík, Lerch, Ovčačík, Vlach, Švihálek, Klimeš, Lacko, Sýkora, Večeřa, Šplíchal, Havlík, Cupák V.

FK ERA-PACK Chrudim x Slavia Praha 10:1 (3:0)
Branky: 2. Slováček, 10. Popelka, 18 Max, 23. Popelka, 25. Max, 30. Dentinho, 33. Rešetár, 36. Felipe, 38. Kopecký 39. Dentinho- 38. Matějka
FK ERA-PACK Chrudim: Meller, Popelka, Max, Kopecký, Dentinho, Vladyka, Oliva, Rešetár, Felipe, Koudelka, Chmelík, Slováček, Žďánský
Slavia Praha: Krajč, Šimon, Žampa, Hrdina A., Filinger, Vejvoda, Sop, Hrdina M., Rott, Matějka, Kučera, Pytloun

Tango Brno x Balticflora Teplice 9:1 (5:1)
Branky: 5. Belej, 7. Chadzidis, 8. Chadzidis, 13. Veselovský, 18. Veselovský, 26. Záruba, 34. Kovács, 36. Kovács, 37. Rick - 4. Mamiyev
Tango Brno: Kubíček, Zrzavý - Kovács, Rick, Belej, Brůna, Buršík, Seidler, Chadzidis, Svoboda, Záruba
Balticflora Teplice: Kalina - Barnat, Doležálek, Victor, Kiliján, Vinicius, Mamiyev, Mažári, Pereira, Daniel Salák, Michal Salák

Nejzbach Vysoké Mýto x Bohemians 1905 6:5 (1:0) v prodloužení
Branky: 15. Formánek, 24. Semerád, 27. Semerád, 34. Formánek, 44. Münzberger, 49. Münzberger – 29. Dlouhý, 30. Sláma, 21. Sláma, 32. Eisenreich, 45. Pleyer
Nejzbach Vysoké Mýto: Libor Gerčák – Formánek, Brychta, Mareš, Jeníček, Michalec, Jiráský, Vágner, Forgáč, Gerčák, Semerád, Münzberger, Netolický, Till
Bohemians 1905: Vozár – Dlouhý, Holý, Sláma, Zapletal, Novotný, Havlík, Eisenreich, Vahala, Pleyer