Autor: Ondřej Zlámal Foto: Ondřej Zlámal   Vloženo dne: 24.5.2016

V semifinále krajské částii Poháru FAČR zvítězila Slavia vysoko nad týmem Pedagogické fakulty UK 14:4 a postoupila bez problémů do finále.

Jedinou komplikací bylo, že trenér Martin Brychta neměl k dispozici ani jednoho ze zraněných gólmanů. Na pomoc tedy přispěchal Dominik Rodinger, který nastupoval za B tým a v dresu A týmu absolvoval například kompletní sérii play-off v loňském roce, proti Balticfloře Teplice. Záda mu kryl David Roshan. Rodinger si připsal několik pěkných zákroků, přání svých spoluhráčů, aby také vstřelil branku, se mu splnit nepodařilo.

Slávisté, kteří hráli na dvě čtyřky (chyběli také Homola, Oliva a zraněný Lištván s Brychtou), vstřelili dvě branky hned v úvodních dvou minutách, další pak v průběhu zápasu, který se hrál 2x25 minut hrubého času. V závěru se několika pohlednými akcemi prosadil také soupeř, který korigoval skóre na konečný rozdíl deseti branek.

Soupeřem ve finále Krajské části poiháru by měla být Sparta, kterou však v pondělí čeká semifinále s Wizards Praha, kteří v loňské sezóně z Poháru vyřadili. O místě konání utkání budeme informovat na našich stránkách, je však pravděpodobné, že se bude hrát v přímém přenosu placeného kanálu O2 ve speciální aréně, která bude v Letňanech součástí Fan Zone k fotbalovému EURU.

Slavia – PedFak Praha 14:4 (8:1)
Branky a nahrávky: 1. Salák (Novotný), 2. Míča (Salák), 6. Novotný (Míča), 16. Míča (Sedláček). 19. Hrdina (Matějka), 23. Salák (Míča). 24. Salák (Novotný). 26. Salák. 29. Novotný (Hrdina), 32. Wojnar (Salák) 39. Hrdina (Sedláček), 42. Novotný (Míča), 47. Salák (Hrdina), 50. Wojnar (Míča) – 12. Běhounek (Krucký), 15. Homola (Běhounek), 17. Krucký (Homola), 48. Běhounek
Slavia: Rodinger (Roshan) - Hrdina, Míča, Novotný, Salák,Wojnar, Sedláček, Matějka, Vejvoda.