Autor: eFutsal.cz   Vloženo dne: 24.6.2016

Futsalisté české reprezentace porazili ve středečním zápase Turecko 4:1. Na palubovce v Plzni se bavili hlavně domácí hráči. Michal Holý dal gól a Tomáš Vnuk na tři nahrál. Český tým neměl tak raketový nástup jako v úterý, ale dostal se do vedení. V 8. minutě zahrál Seidler rohový kop na Kovácse a ten z první propálil tureckého brankáře. Aktivní byla i druhá lajna s bratry Drozdovými, novicem Vnukem a Holým. V 17. minutě dokonce Vnuk připravil gól pro Davida Drozda - 2:0.

Po přestávce Vnuk znovu přihrál na gól. Tentokrát nezištně našel Rodka a Češi vedli ve 27. minutě 3:0. O minutu později však Turci udeřili, když si na zadní tyči počíhal Ulusoy a snížil na 1:3. Zápas zakončil český tým parádní akcí, kdy Vnuk z první vybídl ke skórování Holého a ten trefil balon přesně k tyči. Češi vyhráli 4:1.

U reprezentace jako lékař působil v rámci těchto utkání futsalista našeho týmu Petr Oliva.

Česká republika - Turecko 4:1 (2:0)
Branky: 8. Kovács (Seidler), 17. D. Drozd (Vnuk), 27. Rodek (Vnuk), 40. Holý (Vnuk) - 28. Ulusoy (Altuntay). Rozhodčí: O. Černý, Kliner. ŽK: C. Özcan (TUR). Diváci: 400.
ČR: Kubíček,Gerčák - Záruba, Kovács, Hrdina, Seidler - D. Drozd, Holý, Vnuk, P. Drozd - Cupák, Míča, Hrubý, Sláma, Rodek. Trenér Tomáš Neumann.
Turecko: Aslamau, Aytas - Altuntas, Arslan, Ulusoy, Demiral, Mengi, Kartal, K. Özcan, Altuntay, C. Özcan, Yenilmez, Sagnam, Meric. Trenér Murat Kaya.