Autor: Ondřej Zlámal   Vloženo dne: 3.9.2017

Vicemistrovská Slavia splnila v sobotu roli favorita a v prvním kole nového ročníku 1. FUTSAL ligy zvítězila na palubovce Démonů Česká Lípa. Slovenský reprezentant Martin Směřička zaznamenal hattrick, po jedné brance pak přidali Antonín Hrdina a debutující Djokica Arsovski. Vítěznou premiéru má za sebou také trenér Nenad Veljkovič a brankář Václav Kubíček, který odchytal soutěžní zápas po čtyřech měsících.

První branka padla hned v samotném úvodu zápasu, k odraženému míči se dostal Martin Směřička a nekompromisně zakončil. V dalším průběhu nastřelil tyčku, stejně jako kapitán Jan Homola, který stejnou část brankové konstrukce trefil z přímého kopu z levé strany. Slávisté během prvního poločasu nasbírali pět faulů a po tom šestém domácí specialista Ondřej Havrda proměnil pokutový kop z 10m a vyrovnal. To byla v podstatě jediná střela Démonů na branku v prvním poločase, jinak byl míč v podstatě trvale v držení hostí. Ti se však nedokázali více střelecky prosadit.

I po přestávce slávisté dokázali rychle skórovat, Antonín Hrdina se probil přes celé hřiště, ustál pokus o faul, jenž volal po červené kartě, a dokázal míč poslat z levé strany do sítě. O čtyři minuty později Djokica Arsovski přidal třetí gól, který byl prvním příspěvkem od dvou makedonských posil, po vynikajícím vysunutí od Novotného. Ve 27. minutě vyslal tvrdou ránu na domácího gólmana Směřička, Milen Kirov míč jenom ztlumil, ten se ale nakonec do sítě dostal, i když ho tam slávisté tlačili částečně i očima. Dvě branky padly ještě v závěru, tou pátou završil Směřička hattrick, červenobílí ale ihned inkasovali a stav byl 3:5 z pohledu domácích. Ti ještě zaútočili a vynutili si další povedený Kubíčkův zákrok, v další šanci nastřelili břevno. K hektickému závěru s power-play je ale hosté už nepustili. Slavia tak slavila zaslouženou výhru, zápas měla zcela pod kontrolou.

Hodnocení trenérů:

Nenad Veljkovič (Slavia):
„Tři body máme, to byl hlavní cíl. Zápas byl z naší strany místy velmi dobrý, ale také jsme udělali řadu chyb, dopustili se zbytečných faulů a dostali laciné branky. Musíme na některých věcech dále pracovat, ale myslím, že už bylo znát, jakým stylem chceme hrát. Zápas rozhodly naše góly v úvodu obou poločasů, které nám hodně pomohly. Chtěl bych poděkovat slávistickým fanouškům, kteří nám přišli fandit i sem do České Lípy, jsem rád, že tu byli. Pro kluky je taková podpora velice důležitá!“

Karel Kruliš (Démoni):

„Ukázali jsme, že jsme připravení na ligu a že dokážeme hrát s tak těžkým soupeřem jako je Slavia, byli jsme jí minimálně vyrovnaným soupeřem. Dostali jsme rychlé góly na začátcích obou poločasů, to se nám nesmí stávat, musíme zlepšit koncentraci. Přišlo hodně lidí, věřím, že když budeme pokračovat v takových výkonech, budou chodit v takovém počtu i nadále.“

Démoni Česká Lípa – SK Slavia Praha 3:5 (1:1)
Branky: 18. Havrda (10 m kop), 32. Kotek (Fichtner), 38. Švec (Bažant) – 1. Směřička, 21. Hrdina, 25. Arsovski (Novotný), 27. Směřička, 37. Směřička (Hrdina)
Česká Lípa: Kirov, Sochůrek – Bejda(C), Bažant, Žampa, Švec, Havrda, Fichtner, Kořínek, Rott, Kotek, Havlásek
Slavia: Kubíček, Žežulka – Brychta, Krstevski, Směřička, Novotný, Turek, Arsovski, Lištván, Homola(C), Míča, Hrdina, Hájek
Rozhodčí: Lasch, Novotný. Diváci: 230