Autor: Ondřej Zlámal   Vloženo dne: 10.2.2018

Přestávku ve VATRA futsal lize si slávisté vyplnili velmi kvalitní přípravou - v hale v Edenu přivítali slovenského vicemistra Pinerolu Bratislava. Hosté nakonec ve vyrovnaném souboji zvítězili 5:4. Premiéru na hřišti v dresu áčka si odbyli junioři Zdeněk Sita a Adam Vondráček, představili se také testovaní hráči Viktor Chudlia a Yuri Sondak.

Slávisté šli do vedení v šesté minutě, kdy Douglas Graciano krásně patičkou uvolnil Djokicu Arsovského a ten překonal brankáře hostů. Pinerola dvěma brankami otočila do poločasu skóre, když se trefili Hájek a Marušinec. Po přestávce vyrovnal proti svým krajanům Vojtěch Turek, slovenský vicemistr ale šel znovu do vedení, které nakonec udržel. Hájek nakonec dosáhl na hattrick, dvě slávistické branky vstřelil testovaný Sondak.

V druhém poločase se v brance představil Adam Vondráček, který v sobotu slavil osmnácté narozeniny. V závěru naskočil jeho kolega z juniorky Zdeněk Sita.

"Byla to velmi kvalitní příprava, kterou jsme v přestávce potřebovali, abychom nevypadli z rytmu. Vyzkoušeli jsme si některé herní situace, do hry se dostali i mladí hráči. Jsem rád, že jsem tuto možnost měli, na výsledku tolik nezáleží," uvedl po zápase trenér Nenad Veljkovič

SK Slavia Praha - Pinerola Bratislava 4:5 (1:2)
Branky: 6. Arsovski (Douglas Graciano), 23. Turek, 31. a 40. Sondak - 9. Hájek (Marušinec). 14. Marušinec (Rafa), 30. Vitinho (Ristič), 37. Hájek (Mimi), 40. Hájek
Slavia: Žežulka (Vondráček) - Brychta, Krstevski, Novotný, Chudlia, Hrubý, Douglas Graciano, Turek, Arsovski, Sondak, Homola, Sita
Pinerola: Kolár (Harsa) - Hájek, Halás, Čerovský, Marušinec, Višváder, Ristič, Mimi, Vitinho, Rafa
Rozhodčí: Gryc, Dragoun