Autor: Slaviafutsal.cz   Vloženo dne: 26.9.2010

Totálně jsme v sobotním utkání zaspali začátek, byli nedůslední, příliš často chybovali v rozehrávce, a propadali v osobních soubojích. Benago naopak do utkání vlétlo, bylo lepším týmem a zaslouženě šlo do vedení. Kolumbijec v dresu Benaga Angellot byl s míčem fantastický, a je skutečně téměř nemožné jej od "kulatého nesmyslu" oddělit. Již ve čtvrté minutě připravil před prázdnou branku "pochoutku" pro Sýkoru, v sedmé pak snadno přešel přes Beránka, a poněkud lacino prostřelil Lofflera. Do desáté minuty utkání jsme nevěděli kam dřív skočit, a Zruč nad Sázavou

si připravila několik výborných gólových příležitostí. Fichtner trefil tyč, Filingerův trestný kop bravurně zlikvidoval Loffler. My měli jedinou. Holeček však osamocený před Krajčem promáchl. Až ve druhé polovině prvního poločasu jsme se zlepšili, vyrovnali hru, a více drželi míč ve své moci. Dvě vynikající brankové příležitosti jdoucí těsně po sobě jsme však nevyužili, a tak nám musel pomoci pozdější hrdina utkání na straně domácích Filinger. Ten se nechal obrat o míč Beránkem, který i chladnokrevně zakončil mezi gólmanovi nohy, 2:1. I nadále jsme se tlačili dopředu a snažili se vyrovnat, čímž jsme umožnili soupeři chodit do brejkových situací. Ty nebyly nebezpečné až na šanci druhého kolumbijce Gonzalese, který neuvěřitelně minul naši již zcela prázdnou branku. A tak jsme v závěru trestali. Holeček se po příhře od Zapletala obtočil kolem bránící hráče a z velkého úhlu prostřelil Krajče na bližší tyč, 2:2. Za nerozhodného stavu se šlo do šaten.

Druhý poločas jsme zahájili výborně. Individuálně se prosadil Bejda, a jeho střelu mířící do branky ještě jistil Matějka, 2:3. Vedení nám však dlouho nevydrželo. Filinger udělal svoji klasickou zasekávačku z pravé strany na střed, kterou mu nezkušený Zapletal "zbaštil", a levou nedal Lofflerovi šanci, 3:3. Vzápětí si náš brankář špatně postavil zeď, a Filingerova levačka úřadovala podruhé 4:3. V tuto dobu jsme se ještě nevzdávali, vítr z plachet nám nevzala ani perfektní kolumbijská spolupráce, po níž Angellot zvyšoval na 5:3. Chyba Lofflera v rozehrávce po níž Angellot zkompletoval hat-trick a následná power-play soupeře s držením míče, nám však naděje na zvrat vzaly. Soupeři gratulujeme k vítězství.

Martin Brychta, trenér SKS: "Paradoxně jsme dokázali ještě vyrovnat, takže jsme z minima vytěžili maximum. Domácí nás jasně přehrávali," upozornil a pokračoval: "Taktiku jsme připravovali týden a na hřišti vůbec nebyla vidět. To je pro mě obrovské zklamání, myslel jsem, že mužstvo má na to, aby si vyzkoušelo něco nového. Poločas pro nás skončil zázračně remízou 2:2." Druhý poločas už byl ze strany Slavie Praha přece jen lepší. "Znovu jsme sáhli ke hře, na kterou jsme od začátku sezony zvyklí. Podařilo se nám vstřelit vedoucí branku, ovšem dva góly Filingera nás opět přibrzdily v nástupu do druhého poločasu. Z toho už jsme se nevymanili, naopak po našich chybách inksovali. S výkonem svého mužstva dnes být spokojen nemůžu, zejména v prvním poločase."

Benago Zruč n.S. - SK Slavia Praha 6 : 3 (2 : 2)

Rozhodčí: Linhart Karel (5,8), Venc Radek (7). Delegát: Návesník Pavel Diváků: 320

Branky: 4. Sýkora Radek (Angellot Garces), 7. Angellot Garces (Filinger David), 26. Filinger David (Brožek Daniel), 28. Filinger David, 31. Angellot Garces (Gonzales Fabian), 35. Angellot Garces - 9. Beránek Jiří, 19. Holeček Michal (Zapletal Petr), 23. Matějka Tomáš (Bejda Stanislav) ŽK: Rick Gabriel - 0

Benago Zruč n.S.: Krajč Marian, Filinger David, Fitzel Tomáš, Fichtner Tomáš, Brožek Daniel, Angellot Garces, Gonzales Fabian, Rick Gabriel, Sýkora Radek, Chrobák Marek, Klíma Jan Trenér: Beni Simitči

Slavia Praha: Löffler Erik, Bejda Stanislav, Wojnar Mikoláš, Beránek Jiří, Holeček Michal, Oliva Petr, Kokeš Filip, Hrdina Martin, Zapletal Petr, Matějka Tomáš, Kosina Jan, Knobloch Ondřej Trenér: Martin Brychta

Komentář z webu Benago.cz:

Začátek sobotního duelu patřil domácím, nejprve Filingerův trestný kop vytáhl gólman Loffler, po chybě hostů Fichtner pálil jen do tyče. O dvě minuty později se už Zručští radovali: Angellot se vyháčkoval z nepříznivé pozice u postranní čáry a jeho přihrávku přetavil ve vedou gól Sýkora - 1:0. Za chvíli na to Krajč vytáhl skvělý zákrok proti Holečkovi a tak v 7. min. mohl Angellot z levé strany zvýšit na 2:0. V 9. min. si to Oliva namířil středem na domácí bránu, jenže Zapletalovu stoprocentní šanci vychytal Krajč, o chvíli později z jasné gólovky Matějka mířil jen vedle. Přesto Slavia vedení Benaga vymazala: Beránek sebral míč Filingerovi a korigoval na 2:1. V 18. min. mohl Gonzales vedení Zruče pojistit, jenže ve skluzu po parádní akci Angellota minul hostující bránu. A tak těsně před přestávkou se Holeček po nenápadné akci obtočil kolem gólmana a srovnal na 2:2.
Do druhého poločasu domácí nepřišli příliš šťastně, Gonzales chyboval v rozehrávce a jeho zaváhání potrestal z brejku Bejda - 2:3. Jako správný kapitán vzal další osud zápasu na své kopačky Filinger: Nejprve po uvolnění pálil do šibenice a skóre otočil ve 28. min. z trestného kopu - 4:3. Diváky pak potěšil Angellot futsalovou parádou, kterou si vychutnal gólmana Lofflera. Ve 35. min. si ho vychutnal podruhé, když se s ním chtěl hostující gólman pustit do souboje na hrací ploše - 6:3. Domácí pak taktickým držením míče s vysunutým Klímou vzali vítr z plachet soupeři, který tak neměl šanci k závěrečnému tlaku při power-play.

Beni Simitči, trenér Benago Zruč nad Sázavou: domácí Benago Zruč nad Sázavou vyhrálo zaslouženě. "Za vítězstvím jsme šli více, ovšem měli jsme k němu dojít jinak," naznačil a upřesnil: "Zápas jsme začali dobře, vedli 2:0, dařilo se nám a měli další stoprocentní šance. Ty jsme ale ve finále neřešili dobře a FIlinger pak dvakrát hrubě chyboval. Soupeři daroval dvě branky. Hosté byli k doražení, místo toho, abychom v poločase vedli o čtyři, pět gólů, rázem to bylo 2:2." Také třetí branka hostů padla po chybě Zruče n. S. "To si musíme na tréninku rozebrat, nemůže se stát, že soupeři po chybách věnujeme tři góly," zlobil se kouč a navázal: "David FIlinger nás dostal zpět do hry, takové dva góly jsme potřebovali. Potom bylo důležité, abychom drželi míč a hráli v klidu. Stálo nás to hodně sil, ze Slavie jsme měli velký respekt a rozhodně jsme nechtěli zápas podcenit." Ke konci utkání diváci mohli vidět power-play v podání domácích. "Jasně jsem řekl, že až povedeme o dva góly, nasadíme brankáře Jana Klímu, abychom mohli držet míč," vysvětlil Beni Simitči. "Konec se nám vydařil, kdybychom měli chladnější hlavu v koncovce, mohli jsme i při power-play dát nějaké góly. Cílem ale bylo držení míč tak, abychom soupeře nepustili do hry," zopakoval a doplnil: "Jsme spokojení, doma musíme vyhrávat. Každá ztráta doma bude letos citelná. Kromě Chrudimi bych nerad doma ztratil další body, to je základ úspěchu v celé sezoně. Plný počet bodů z doma prakticky zajišťuje pozici minimálně v první čtyřce. Rádi bychom se dostali do první trojky, uděláme pro to všechno." Beni Simitči se na tiskové konferenci nechtěl vyjadřovat k rozhodčím, ovšem apeloval na komisi, která sudí ve vrcholovém futsale řídí. "Komise by měla s rozhodčími více pracovat. Každý tým má klenoty, ať už je to u nás Angellot nebo Filinger, u Slavie Oliva a další, na které budou chodit diváci. Rozhodčí by je měli více chránit," naznačil. "Dnes třeba v jednom okamžiku na Angellotovi viseli tři hráči a rozhodčí to přehlédl. Při jednom souboji se soupeř pověsil Angellotovi kolem krku a sudí to vyřešil faulem. Myslím, že ani Slavie není úplně spokojená s výkonem rozhodčích, o to více mě mrzí, že tak krásný zápas se zbytečně hecuje. Místo toho, aby rozhodčí důrazně upozornili, co nebudou tolerovat," uzavřel Beni Simitči