Autor: chancefutsalliga.cz   Vloženo dne: 23.12.2015

V úterní dohrávce 13. kola CHANCE futsal ligy hostilo Vysoké Mýto pražskou Slavii. Zápas skončil vítězstvím domácího mužstva 5:4. V prvním poločase padla pouze jedna branka a to hned v první minutě, když se trefil domácí Merkl. Pět minut po přestávce rozjel svůj gólostroj Sklenář, který zvyšoval už na 2:0. Slávista Vejvoda sice snížil na rozdíl jedné branky, ale Nejzbach neponechal nic náhodě. Po dalších dvou brankách Sklenáře a jedné Vágnera vedli Východočeši už 5:1. Slavia na nic nečekala a začala hrát power play. A byla v ní velmi úspěšná. Michal Salák svým hattrickem snížil na 4:5, ale vyrovnat se sešívaným už nepovedlo.

Trenér Nejzbachu Miroslav Semerád litoval dramatického konce zápasu: „Zápas jsme si na konci zkomplikovali. Vedli jsme pět-jedna a Slavia začala hrát power play, díky níž se hostům podařilo snížit na rozdíl jedné branky. Bylo to podobné jako na Slavii, kde jsme vedli tři-jedna a nakonec remizovali tři-tři. Naštěstí jsme jednogólový náskok udrželi a získali jsme důležité body. V tabulce jsme se posunuli blíž ke Slavii.“

Proč se Nejzbachu nedařilo bránit hru bez brankáře pražského celku? „Power play Slavie nás trápila i v prvním utkání. Nicméně je jasné, že góly při obranné power play jsme nedostávali, naopak jsme je i dávali,“ řekl Semerád, který se nepřiklonil ani k jedné variantě, zda Nejzbach špatně bránil, nebo Slavia dobře kombinovala: „Od každého trochu. Slavia má hru bez brankáře natrénovanou. Je vidět, že tam mají určité šablony. My obrannou power play také trénujeme, ale ne zase tolik popravdě. Většinou se nám to dařilo bránit.“

Slavia inkasovala už v první minutě a to ji rozhodilo. „Zaspali jsme úplný úvod a hned z prvního nástřelu jsme inkasovali. Chvíli jsme se rozehrávali a dlouho trvalo, než jsme do utkání dostali. V prvním poločase byl Nejzbach lepší a měl více ze hry. Do druhé půle jsme šli s tím, že vyrovnáme a výsledek otočíme. Bohužel, hned jsme dostali druhý góly a zlomový moment přišel za stavu dva-nula, kdy jsme kopali penaltu a neproměnili jsme ji,“ zdůraznil trenér Slavie Martin Brychta a pokračoval: „Tím pádem mohl soupeř dál hrát svou hru. Kluky mohu pochválit, že to za stavu jedna-pět nezabalili. Dokázali jsme zápas dohrát se ctí, když jsme dali tři góly, ale na vyrovnání nebyl čas. Bod byl blízko.“
Hra bez brankáře Slavii vyšla. „Soupeř na nás byl připravený, to bylo vidět. Paradoxně nám pomohlo, že na nás Nejzbach začal vyrážet a my jsme se jednoduchým prohozem dostávali do situací dva na jednoho. Tím se nám podařilo dát jeden nebo dva góly. Každý soupeř brání power play jinak, my máme naučené asi čtyři varianty, které postupně zkoušíme,“ dodal trenér sešívaných.

Textový online naleznete zde!

Nejzbach Vysoké Mýto - SK Slavia Praha 5:4 (1:0)
Branky: 1. Merkl (Šabata), 25. Sklenář (Gerčák), 31. Vágner (Vladyka), 34. Sklenář, 37. Sklenář (Gerčák) – 29. Vejvoda (Hrdina), 37. Salák (Homola), 39. Salák, 40. Salák (Novotný)
Karty: 8. Sklenář (VMY), 27. Merkl (VMY) – 26. Oliva (SLA)
Nejzbach: Gerčák Libor - Merkl Lukáš, Sklenář Václav, Jeníček Petr, Kubát Jaroslav, Vágner Jakub, Rališ Martin, Vladyka Petr, Wimmer Filip, Formánek Pavel, Šabata Martin, Vodrážka David, Fidler Patrik, Simon Jakub.
Slavia: Vahala Ondřej - Žampa Viktor, Novotný Jiří, Salák Michal, Oliva Petr, Borkovec Pavel, Homola Jan, Míča Ondřej, Hrdina Antonín, Matějka Tomáš, Vejvoda Michal, Bartůňek Michal.
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

 

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700