Autor: Ondřej Zlámal, Foto: Pavel Jiřík st.   Vloženo dne: 25.2.2022

Slavia v pátek večer porazila Mělník 6:2, když dvě branky vstřelil Jan Křemen a po jedné Daniel, Igor Leovski a Antonín Hrdina. První branka hostů byla vlastní, druhou vstřelil Josef Gabčo.

Před začátkem utkání zazněla v hale státní hymna Ukrajiny a promluvili hosté z Ukrajinské iniciativy v ČR, paní Marija Prokopjuková, Rosťa Prokopjuk, přítomen byl také bývalý futsalista Slavie Sergej Hresko. Oba kluby vyjádřily podporu boji Ukrajiny za svoji svobodu a nezávislost.

První branku utkání vstřelil Jan Křemen, bohužel podobně jako v zápase s Plzní do nesprávné branky. Slavia ale hrála dobře a soupeře dobrými kombinacemi přehrávala a do poločasu nejenom skóre otočila, ale získala tříbrankový náskok - trefili se Daniel, po ukázkově rozehraném přímém kopu Křemen, Leovski a v poslední minutě před přestávkou také Hrdina. Slávisté využili přesilovku po vyloučení Dominika Zdržálka.

Po přestávce sice Josef Gabčo za pomocí teče snížil, ale další branky už dali jen slávisté. Nejprve Homola hlavou a po něm přidal svoji druhou branku Křemen. Dalším gólům zabránil Jan Žežulka, který je v Mělníce na hostování ze Slavie. Slávisté úspěšně ubránili i závěrečnou power-play, kdy byl jako brankář v poli Jíří Vokoun.

Komentáře po utkání:

Antonín Hrdina (Slavia)
: "Myslím si, že tentokrát jsme měli zápas na naší straně a nic jsme nemuseli na poslední chvíli honit. Výsledek je přesvědčivý, jsem rád, že jsme to takhle zvládli. A můj gól? Za něj jsem rád, ale jinak to nebylo vůbec optimální, z takových šancí musím dát mnohem víc branek. Soupeři hodně pomohl výkon brankáře Jana Žežulky."

SK Slavia Praha - Olympik Mělník 6:2 (4:1)
Branky:
 6. Daniel (Záruba), 9. Křemen (Záruba), 17. Leovski (Ševčík), 20. Hrdina (Vaktor), 31. Homola (Daniel), 39. Křemen (Brychta) – 3. Křemen (vla.), 22. Gabčo
Slavia: Vondráček (Karpiak) - Brychta, Jošt, Sita, Leovski, Ševčík, Daniel. Sláma, Homola, Vaktor, Hrdina, Záruba, Křemen
SK Olympik Mělník: Žežulka (Šanda) - Lehner, Novotný, Vokoun, Gabčo, Nedostup, Nečas, Šup, Šmejkal, Kalabis, Zdržálek.
ŽK: Záruba - Zdržálek, Gabčo
ČK: Zdržálek (za druhou žlutou)
 
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

Praha 10

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700