Autor: Ondřej Zlámal, Foto: Pavel Jiřík   Vloženo dne: 6.3.2022

V dohrávce 16. kola 1. Futsal ligy Chrudim potřetí v této sezoně porazila Slavii, když v závěru na Torresův gól navázal Everton přesnou střelou do odkryté branky. David Jošt snížil až v samotném závěru, kdy Slavia neměla čas už usilovat o vyrovnání. Chrudim tak vyhrála základní část.

Od posledního střetnutí obou soupeřů ve finále Poháru SFČR zapracovali slávisté na obranné fázi a také díky spolehlivým zákrokům brankáře Vondráčka padla v prvním poločase jenom jedna branka. V páté minutě se po rohovém kopu prosadil střelou ze střední vzdálenosti Torres. Oba týmy si počínaly velmi zodpovědně v obraně, několik dobrých zákroků předvedl i brankář Dudu. 

Po přestávce měl obrovskou šanci Pavel Drozd, ale Vondráček zázračně dokázal míč vyrazit. Na slávistického brankáře nevyzráli ani další střelci, ze slávistů měl výbornou pozici Homola, ale ani slávistický kapitán míč do branky přes brankáře hostů nedostal. Další góly tak padly až v poslední minutě, kdy Everton přes celé hřiště navýšil vedeni Chrudimi. Jošt sice ještě po Leovského přihrávce snížil, ale na vyrovnání už Slavia neměla čas. Hosté tak vyhráli základní část soutěže. 

Komentáře po zápase:

Radim Záruba (Slavia):
"S výsledkem spokojení nejsme, protože jsme prohráli, ale s průběhem to tak špatné nebylo. Hráli jsme to, co jsme chtěli a dokázali jsme si, že i proti nim dokážeme hrát vyrovnaný zápas. Chrudim sice měla více gólových šancí, ale výsledek je myslím spravedlivý."

Felipe Conde (Chrudim): "Odehráli jsme velmi slušný zápas, ale to samé platí i o Slavii, především o její obraně. Máme ještě co zlepšovat, nejsme ještě v úplně ideální formě, protože stále tvrdě trénujeme a hráli jsme dva zápasy v týdnu. Měli jsme nějaké šance, ale neproměnili jsme je a tak to bylo proti tak kvalitnímu týmu, jakým Slavia je, dramatické až do úplného konce."

SK Slavia Praha - FK Chrudim 1:2 (0:1)
Branky:
 40. Jošt (Leovski) - 5. Torres (Everton) 40. Everton 
SK Slavia Praha: Vondráček (Karpiak) - Brychta, Jošt, Sita, Leovski, Ševčík, Daniel, Sláma, Homola, Vaktor, Hrdina, Záruba, Křemen
FK Chrudim: Dudu (Šimon) - Everton, Mareš, Kubát, Max, Koudelka, Pavel Drozd, David Drozd, Torres, Balog, Radovanovič, Slováček, Formáček.
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

Praha 10

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700