Autor: Ondřej Zlámal, Foto: Pavel Jiřík   Vloženo dne: 24.3.2022

Slavia vyhrála také druhé čtvrtfinálové derby nad Spartou díky brankám v prodloužení. Na palubovce soupeře zvítězila 7:4 a v sérii vede 2:0 na zápasy. Hattrickem se blýskl Matúš Ševčík, dva góly dal znovu v prodloužení Igor Leovski. Jednou se trefili Daniel a Jan Homola, který v počtu startů za Slaviii překonal legendárního Tomáše Matějku.

Stejně jako první zápas v Edenu také druhé pokračování série mělo dramatický průběh, kdy se oba týmy přetahovaly o vedení. Prvním dramatickým momentem byla už ve třetí minutě červená karta pro Cristiana za jeho zákrok mimo brankoviště, po kterém slávisté využili přesilovku a Ševčík otevřel skóre. Sparta ale do přestávky stav otočila, Luizinho nejprve využil Ševčíkovy chyby při zpracování a vyrovnal, druhý gól padl po Angellotově sólu, na jehož konci nasměroval míč do vlastní sítě Daniel.

Červenobílí potřebovali po přestávce jen devět vteřin na vyrovnání, po Leovského přesném centru prostřelil Mykytjuka ranou z první Ševčík. Vedení na slávistickou stranu strhl jubilant Homola po Slámově přesném pasu, pak Sparta ovšem vytvořila na soupeře velký tlak a ve 31. minutě dokázal Martinez míč protlačit do sítě. V následném střetu se zranil gólman Vondráček a do branky se poprvé v sérii dostal Marek Karpiak. Další gól už nepadl a přišlo prodloužení.

A na prodloužení mají sešívaní specialistu Leovského, který znovu udeřil v této době, když poslal pod břevno nechytatelnou ránu ze střední vzdálenosti. Za Spartu odpověděl nádhernou stahovačkou Angellot, který z úhlu patičkou poslal míč do sítě. Bylo znovu vyrovnáno. Sparta, která hrála téměř celý druhý poločas pod tlakem pěti faulů, faulovala pošesté a Daniel proměnil zkušeně 10m kop. Při následné power-play trefil Leovski přes celé hřiště odkrytou branku. V závěru pak ještě nejlepší hráč zápasu Ševčík uzavřel svůj hattrick. A Angellot viděl za potyčku s Leovským druhou žlutou a červenou kartu. Červenobílí tak mohli po dalším strhujícím zápase s početnou skupinou svých fanoušků oslavit druhé vítězné derby.