Vloženo dne: 20.4.2022

Slavia porazila v této sezoně poprvé Chrudim a srovnala stav semifinálové série na 1:1! O svém vítězství rozhodli sešívaní v prodloužení, ve kterém vstřelili tři branky. Dva góly dal Matúš Ševčík, který měl ještě velký podíl na první brance, která byla označena za vlastní, jednou se trefili Daniel a Leovski. Série pokračuje v pátek v Chrudimi a příští úterý v Edenu!

Slávisté v druhém utkání série mnohem lépe bránili standardky a postupné útoky chrudimských, byli také ve srovnání s prvním duelem mnohem aktivnější směrem dopředu. Znovu se mohli opřít o spolehlivý výkon brankáře Adama Vondráčka. Skóre zápasu se změnilo nejprve dvakrát po polovlastních brankách. Nejprve Matúš Ševčík prošel po levé straně přes dva hráče a jeho střelu vyrazil Dudu do dobíhajícího Davida Drozda, který míč nasměroval za brankovou čáru. O pět minut později po Evertonově rohovém kopu zase srazil míč za záda svého gólmama Jan Křemen. Poločas tedy skončil 1:1, i když se hrál dramatický a rychlý futsal plný zajímavých situací před oběma brankami.

Po přestávce po Torresově centru Everton zpracoval skvěle míč před Vondráčkem a dostal ho dalším technickým dotekem do sítě. Chrudim vedla 2:1 ale jen minutu, po rozehraném přímém kopu totiž prostřelil Dudua Igor Leovski. V závěru ještě trenér David Frič zariskoval a hrál power-play, Slavii se ale rozhodnout do konce druhé půle nepovedlo.

V prodloužení padly tři branky, všechny do chrudimské sítě. Nejprve Ševčík skvěle napresoval Dudua, který pálil z poloviny hřiště, sražený míč pak slovenský reprezentant doprovodil očima do sítě, 3:2 pro Slavii! Další dvě branky padly z precizně provedených 10m penalt. Nejprve Daniel poslal míč do jednoho rohu, po něm to zopakoval do druhého roku Ševčík. Halou v Edenu se rozezněl oslavný chorál o Bicanovi a Pláničkovi, fanoušci v závěru oslavovali vítězství svých svěřenců potleskem ve stoje. Byl to jeden z nejpovedenějších týmových výkonů v historii klubu!