Autor: Ondřej Zlámal   Vloženo dne: 17.11.2023

Přesné zakončení Filipa Havrdy a dvě branky Jana Křemena, kterými završil svoji první stovku ligových gólů, zajistily Slavii tři body za výhru v Liberci. Všechny branky utkání padly až ve druhém poločase. Několika dobrými zákroky v pravou chvíli podržel tým brankář Adam Vondráček.

Přestože se Křemenovi i podle jeho slov příliš nedaří a trenér Sláma ho do dvou úvodních čtyřek nezařadil, slávistický futsalista nakonec svými dvěma přesnými zakončeními rozhodl o osudu utkání poté, co po přestávce naskočil do hry.

V prvním poločase diváci v krásné hale Dukly Liberec branku neviděli. Velkou příležitost měl v úvodu Antonín Hrdina, ale zblízka neprostřelil Dominika Vogta v brance domácích. Po další dobré kombinaci zakončoval Filip Vaktor, několik střel domácí zablokovali. Na druhé straně Vondráček zlikvidoval nadějné situace Marka Bíny. Slávisté měli i smůlu, když v závěru poločasu Tomáš Kuchta po krásné souhře s Ondřejem Míčou a Havrdou trefil tyč. Posledně jmenovaný pak stejnou část branky nastřelil ještě v poslední minutě.

Byl to právě Havrda, který ve 24. minutě gestem smekl klobouček při oslavě úvodního gólu, aby tím pochválil autora přesné přihrávky přes celé hřiště Hrdinu – 1:0 pro Slavii. Hned o minutu později Jan Homola podobně precizně uvolnil Křemena, který vstřelil svůj gól číslo 99 – 2:0 pro Slavii. Ve 39. minutě Křemen utekl přes celé hřiště a mazáckým futsalovým zakončením zvýšil na 3:0. Liberecký Rabisco stihl v závěru připravit Vondráčka o čisté konto prudkou ránou po zemi k tyči, to ale nakonec Pražanům nemuselo tolik vadit. S největší pravděpodobností sice jen do neděle, ale přesto se díky dalším třem bodům vyšvihli na první místo ligové tabulky.

Komentáře po zápase:

Zdeněk Sláma (trenér Slavie): "Jsem rád, že jsme to nakonec zvládli. Přiznám se, že se mi líbí, jak Liberec hraje, mají mladý, běhavý tým, který má před sebou určitě budoucnost, divím se, že mají tak málo bodů. Je trochu paradox, že Honza Křemen, který se sám dobře necítí, a říká, že mu to nejde, nakonec zápas rozhodl. Jsem také rád, že máme tak vyrovnané gólmany, Adam nás dnes podržel, byl to pro něj složitý zápas, dlouho neměl práci, pak musel vytáhnout výborné zákroky."

Dominik Vogt (brankář Liberce): “Myslím si, že první poločas byl z naší strany dobrý. Dobře jsme bránili a měli ojedinělé šance. Slavia sice potvrzovala roli favorita a vytvořila si více šancí, ale my drželi skvělý poločasový výsledek. Nakonec je z toho hořká prohra. Sami nedáváme góly a děláme chyby, které takto zkušený tým potrestá. Pak zápas těžko honíme.”

FTZS Liberec – SK Slavia Praha 1:3 (0:0)
Branky:
39. Rabisco (Pavel Bína) – 24. Havrda (Hrdina), 25. Křemen (Homola), 39. Křemen (Hrdina)
FTZS Liberec: Dominik Vogt (Jakub Dlask) - Viktor Žampa , David Vyčítal , Pavel Bína , Allanzin , Jakub Šorsák , Filip Zounek , Rabisco , Marek Bína , Jakub Daněk , Tomáš Jelínek. Hlavní trenér: Karel Vrabec
SK Slavia Praha: Adam Vondráček, Jan Žežulka - Martin Brychta, Filip Vaktor, Antonín Hrdina, Tomáš Kuchta, Jan Křemen, Mykola Kodackyj, Matúš Ševčík, Ondřej Míča, Filip Havrda, Jan Homola, Denis Sandeckij, Zdeněk Sita. Hlavní trenér: Zdeněk Sláma
ŽK: Sita
Rozhodčí: Jan Kresta, Jiří Lasch
 
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

 

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700