Vloženo dne: 27.1.2014

Po domácí prohře s Helasem Brno, a televizní remízou se Spartou, jsme dokázali vyhrát v Plzni. Utkání s Kladnem tak v podstatě znamenalo klíčový souboj, o setrvání naděje na postup do play-off, z hratelnější pozice, než je 8. místo. Kladno je pro nás vždy velmi nepříjemný soupeř, a poslední výhra nad ním měla již hodně historické parametry. V posledních třech letech jsme s Kladnem třikrát remizovali a dvakrát prohráli. O to cennější je, že jsme v nedělní podvečer dokázali Kladno porazit, a uchovat si tak naději na vyřazovací boje.

Do utkání jsme vstoupili výborně. Reprezentant Frič ztratil trestuhodně míč v souboji s Martinem Hrdinou, který nezazmatkoval, a předložil míč Pavlu Novotnému, který se v těchto situacích nemýlí - 1:0. Bežela sotva druhá minuta utkání. Jen o chvíli později chyboval Frič znovu, tentokrát jsme však brankou trestat nedokázali. Kladno se však vzapmatovalo rychle, a druhá čtveřice dirigovaná Mullerem srovnala stav.První poločas se pak dále nehrál v příliš vysokém tempu. Především hosté hráli bez pohybu a zdlouhavě, nutno však podotknout, že náš tým se "vycházkové" rychlosti přizpůsobil, a ani na naší straně velké nasazení k vidění nebylo. Gól na 2:1 přišel jako blesk z čistého nebe, díky výborné práci Petra Olivy, který opět připravil o míč váhajícího obránce Kladna, a chladnokrevně svoji akci zakončil. Asi nejhezčí akce prvního poločasu znamenala bohužel vyrovnání, autorem branky byl Fitzel, který překonal Krajče.

Druhý poločas jsme začali viditelně aktivněji, a snažili jsme se zrychlovat hru. Odměna přišla ve 26 minutě, kdy Matějka šel v brankovišti důrazně do souboje, a podařilo se mu míč "dokopat" až za záda brankáře Tetoura. O minutu později bylo ještě veseleji. Po spolupráci s Novotným se do střelecké listiny zapsal Eisenreich, a my mohli začít věřit ve vítězství, neboť hra soupeře byla zcela eliminována naší aktivní obranou. Navíc ve 33. minutě předvedl Pavel Novotný jednu ze svých typických akcí, a bodlem po zemi prostřelil Tetoura - 5:2. Kladno však okamžitě našlo odpověď, David Frič po individuální akci snížil. Tříbrankové vedení nám vrátila dvojice Oliva - Martin Hrdina, která sehrála výborně "signál" z rohového kopu. Kladno zkusilo dlouho power-play, kterou jsme však zkušeně bránili a komplikace nepřipustili. Naopak Martin Hrdina mohl jít sám na prázdnou branku, což mu znemožnil Fitzel, a musel po červené kartě do šaten. Přesilová hra další branku nepřinesla.

Především za výkon ve druhém poločasu lze naše mužstvo pochválit. Ve velmi dobrém světle se ukázal Antonín Hrdina, a především Martin Hrdina, který ukazuje, jak cenným hráčem pro mužstvo je, a my jsme rádi že se rozhodl pro návrat na futsalové palubovky.

SK Slavia Praha - SAT-AN Kladno 6:3 (2:2)
Branky: 1. Novotný (M.Hrdina), 8. Oliva, 26. Matějka (M.Hrdina), 27. Eisenreich (Novotný), 33. Novotný (M.Hrdina), 34. M.Hrdina (Oliva) – 3. Výborný (Müller), 13. Fitzel (Výborný), 34. Frič
SK Slavia Praha: Kučera Martin, Krajč Marian – Brychta Martin, Eisenreich Jindřich, Hrdina Antonín, Vejvoda Michal, Oliva Petr, Novotný Pavel, Hrdina Martin, Konya Tomáš, Míča Ondřej, Matějka Tomáš Trenér: Baborák Jiří
SAT-AN fight club Kladno: Konečný Marek, Tetour David – Trnka Jaroslav, Müller David, Výborný Kamil, Fitzel Tomáš, Pleyer Petr, Frič David, Junek Petr, Čurda Jan, Šíma Dominik, Jaráb Michal Trenér: Hlaváč Petr

 
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

 

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700