Autor: Ondřej Zlámal Foto: Vlastimil Vacek   Vloženo dne: 29.3.2021

Do konce základní části zbývají Slavii odehrát tři utkání, první z nich na palubovce Olympiku Mělník, tedy klubu, kde je na hostování góĺman Jan Žežulka. Do utkání už může zasáhnout Matúš Ševčík.

Slavia zastavila krátký úsek neúspěšných výsledků výhrou nad Libercem, pak odehrála vyrovnané utkání s Chrudimí. Jedinou branku vstřelil David Jošt, který se tak nadále přetahuje s Tomášem Vnukem o pozici nejlepšího střelce 1. FUTSAL ligy. Oba teď mají na svém kontě 26 gólů. Slavia poslala nedávno na hostování do Olympiku svého brankáře Jana Žežulku, kterému nebrání v tom, aby proti ní nastoupil, což je sympatické, ale i logické, pokud ho chtěla udržet v herním rytmu. Žežulka se po zranění v Ústí nad Labem vrátil na lavičku a pokud bude fit, tak už může poprvé v životě čelit slávistickým střelám jinde než na tréninku. Slavii se také po odpykání trestu vrací slovenský reprezentant Matúš Ševčík. Trenér David Frič se netají tím, že svůj tým začal tvrdě připravovat na play off. Určitě do něj ale bude chtít jít z vítězné vlny.

Dvě branky Radka Hrdého a jedna Jana Kalabise dovedly Olympik k nečekaným třem bodům proti Svarogu. Mělník vycházel ze obranného bloku a efektivně využíval šance ke kontrům. „Musím kluky maximálně pochválit. Předvedli jsme heroický výkon a Teplice jsme našim nasazením zaskočili,“ pochvaloval si trenér Jakub Němec. Mělník je před měřením sil se sešívanými na osmém místě s 22 body, ale má na dostřel i šesté místo, na které ztrácí jediný bod. Šest ze sedmi výher nasbíral na své vlastní palubovce. Nejlepšími střelci jsou Dominik Šup a Jakub Moravec s dvanácti brankami.

Oba týmy se utkaly na začátku sezony v 1. kole, Slavia v Edenu porazila Olympik vysoko 9:3. Hattrick zaznamenal Radim Záruba, dvě branky David Jošt.

Komentáře před zápasem:

Jan Homola (kapitán Slavia):
"Všechny zbývající zápasy v základní části bychom měli výsledkově zvládnout a získat plný počet bodů. Chystáme se na play off, ale určitě bychom do něj chtěli jít z nějaké vítězné série a v dobrém rozpoložení."

Zdeněk Sláma (Slavia):"Bude to úplně jiný zápas než proti Chrudimi, v Mělníce to nebývá to jednoduché, předpokládám, že budeme dobývat obranu. Teplice tam prohrály, to je další důkaz, že to nebude jednoduché. Musíme vše odmakat s naprostou koncentrovaností."

Jakub Němec (trenér Mělníka): "Během jednoho týdne nás čeká třetí velmi silný tým na naší palubovce. Slavia má velmi dobrý tým, a od příchodu nového trenéra už udělala velký pokrok, což ukázala v posledním utkání s Chrudimí. Slavie bude velký favorit a bude chtít zvítězit. My se však velkých jmen nebojíme, a to už pocítilo několik hvězdných týmů. Chceme výkonem navázat na poslední úspěšné utkání s Teplicemi. Když se nám to podaří a ještě přidáme více kvality do útoku, tak můžeme opět uspět."

1. FUTSAL liga
12.kolo
30.03.21 20:30
SH Mělník
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

 

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700