Vloženo dne: 3.3.2022

Domácí utkání s FK Chrudim, které jsme měli odehrát v lednovém termínu, bylo odloženo z důvodu plošné nákazy Covid 19 v našem týmu a pokynů KHS Praha 10. Termín pro dohrání, neděle 6.3 od 19:30, byl dohodnut v době, kdy ještě nebyl znám termín fotbalového derby SK Slavia - AC Sparta v Edenu. Nejprestižnější sportovní klání České republiky se bude hrát také v neděli 6.3 od 18:00 hodin.

Jako klub SK Slavia Praha jsme samozřejmě začali plánovat posun výkopu utkání s FK Chrudim tak, aby utkání přímo navazovalo na fotbalové derby a časově s ním nekolidovalo. S ohledem na to, jak dlouhou dobu se sport kvůli covidové pandemii odehrával před prázdnými tribunami jsme věřili, že FK Chrudim nebude mít problém s posunem výkopu o 45 minut na 20:15, a podpoří naši snahu, abychom fanouškům umožnili přesun z fotbalového utkání, po skončení derby, do sportovní haly.

Jelikož se nejedná o úřední čas výkopu, byl dle Soutěžního řádu souhlas soupeře nutnou podmínkou. Zmýlili jsme se. Klub FK Chrudim souhlasné stanovisko, pro nás nepochopitelně proti zájmu futsalu, proti zájmu dostat na tribuny sportovních utkání co nejvíce fanoušků, nedal, a trval na dohodnutém a Sportovně technickou komisí SFČR odsouhlaseném termínu. Výkop utkání tedy zůstává v 19:30 hodin, a my věříme, že se fanoušci Slavie přijdou podívat alespoň na druhý poločas.

Zápasový program Slavie ve zbytku základní části 1. Futsal ligy:

Pátek, 4.3, 20:00, Rapid Ústí nad Labem - SK Slavia, Sportovní hala Lokomotiva Plzeň
Neděle, 6.3, 19:30, SK Slavia - FK Chrudim, Sportovní hala Slavia
Pátek, 11.3, 20:00, SK Slavia - Démoni Česká Lípa, Sportovní hala Slavia