Autor: Michal Pavlík   Vloženo dne: 4.10.2013

Čtvrté kolo CHANCE futsal ligy se předehrávalo ve středu večer v Brně. Domácí Helas přivítal na palubovce pražskou Slavii. Brněnští před zápasem ještě nezískali ani bod, což jsem jim nakonec povedlo po vítězství 3:2. Paradoxně i bez vykartovaného reprezentanta Davida Cupáka. Zápas rozhodl dvacetiletý talent Jan Ovčačík. Na první branku zápasu se čekalo až do 15. minuty, v tu chvíli otevřel skóre domácí Sýkora. Jenže po přestávce Slavia vývoj skóre otočila. Nejprve srovnal se štěstím kapitán Oliva a vzápětí se hlavou prosadila nová posila sešívaných Pavel Novotný. Už to vypadalo, že si Pražané nenechají výhru vzít, ale Brňané v sobě našly síly a zápas znovu obrátili ve svůj prospěch. O branky se postarali mladíci Vlach s Ovčačíkem. V posledním útoku ještě Slavia dokázala překonat Davida Šimona, ale již předtím se pískal útočný faul.

„Moc se mi nechce zápas hodnotit,“ říkal naštvaný trenér Slavie Jiří Baborák. Vytočila ho poslední akce a neuznaný gól, nebo výsledek? „Ta poslední šance mě ani tak neštve. Spíše to, že jsme otočili zápas, když se nám moc nedařilo a po špatném bránění jsme ho znovu ztratili.“ Baborák přiznal, že jeho tým musí zapracovat na obranném postavení: „Vše je o postavení hráčů. Nedokážeme se dobře a rychle vrátit do obranného postavení. Byli jsme moc rozházení po hřišti. S přibývajícími minutami to byl herní chaos. Přistoupili jsme na hru nahoru a dolů, přitom jsme vedli 2:1. Pak jsme nepokryli hráče a soupeř vyrovnal 2:2. Následně jsme chtěli hrát úplně jinou taktiku a dostali jsme hloupý gól z autu. Opět jsme byli špatně postavení. Mrzí mě naše herní nedisciplína.“

Za to trenér Helasu Jan Loup hodnotil první výhru v sezoně: „První poločas byl z naší strany hodně dobrý. Mohli jsme vést minimálně 3:0, měli jsme hodně šancí. Do druhé půle jsme nastoupili laxně, i když jsme nějaké šance měli a nastřelili jsme i tyč. Slavia pak vývoj skóre otočila a vedla 2:1.“ Brněnští staví na mladých odchovancích, kteří jsou stále více vidět a ve středu se osvědčili. „Naši mladí hráči dokázali zápas znovu otočit, což je pro náš tým nesmírně důležité. Hráli kluci z devatenáctky a jednadvacítky. Utkání ubojovali,“ chválil Loup a dodal: „Získali jsme důležité body. Za stavu 2:2 mohl vyhrát každý, ale o ten góleček jsme asi byli lepší.“

Helas Brno – SK Slavia Praha 3:2 (1:0)
Branky a nahrávky: 15. Sýkora (Havlík), 31. Vlach (Lacko), 37. Ovčačík (Lidmila) – 25. Oliva, 29. Novotný (Filinger).
Rozhodčí: Slanina – Linhart. ŽK: Vlach, Lacko, Sýkora – Filinger, Oliva.
Helas Brno: D. Šimon (Tuháček) – Chalupský, Lidmila, Šplíchal, Havlík, Lerch, Ovčačík, Vlach, Klimeš, Lacko, Sýkora, V. Cupák, Skoupý. Trenér Jan Loup.
Slavia Praha: Kučera (Pytloun) – Brychta, Eisenreich, Vejvoda, Hrdina, Filinger, J.Šimon, Oliva, Sop, Novotný, Konya, Blasco, Matějka. Trenér Jiří Baborák.
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

 

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700