Autor: Michal Pavlík   Vloženo dne: 14.2.2014

Kompletní 18. kolo CHANCE futsal ligy se odehrálo v pátek večer. Na chvostu i čelu tabulky se nic nezměnilo. Chrudim, Teplice i Tango vyhrály. Ovšem vyrovnal se opět střed tabulky, když Slavia porazila v pražském derby Benago 5:2. O poslední místo v play off se s největší pravděpodobností popere pražská Sparta a Nejzbach Vysoké Mýto.

FK ERA-PACK Chrudim – AC Sparta Praha 5:2 (3:1)
Chrudim na soupeře doslova vlétla a po dvou minutách vedla 3:0. Do druhé půle už šla Sparta pouze s dvoubrankovým mankem, když snížil Rott. Jenže pak přišla „smrtící“ dvouminutovka Chrudimi, kdy se trefili Douglas a Dentinho, čímž bylo rozhodnuto. Závěrečnou podobu výsledku dal sparťan Zapletal.
Jaroslav Bartušek (asistent trenéra Chrudimi): „Měli jsme hodně vydařený vstup do zápasu. Rychle jsme vedli tři nula. Vypadalo to, že zápas bude jednoduchý. Sparta se však nevzdala a začala nás více presovat. Navíc se jí podařilo do přestávky vstřelit branku. Ve druhém poločase jsme chtěli navázat na výkon z první půle. Moc se nám to však nedařilo. Během jedné minuty jsme pak dali dvě branky a odskočili na pět jedna, čímž bylo rozhodnuto. Výsledek jsme si už pohlídali.“
Aleš Štorc (trenér Sparty): „Zaspali jsme začátek zápasu, i když jsme se na to hodně připravovali. Během tří minut jsme prohrávali nula tři po naší nekoncentrovanosti. Poté přišla velmi dobrá střední fáze prvního poločasu. Snížili jsme po hezké akci na jedna tři. Měli jsme i další příležitosti na snížení. Závěr první půle byl vyrovnaný a hrálo se oboustranně hezké utkání. Ve druhém poločase měla Chrudim velkou převahu, ale i tak jsme nějaké šance měli, ale dostali jsme dva slepené góly, které rozhodly. Domácí vyhráli zaslouženě. My jsme si však v určitých pasážích hry dokázali, že dokážeme hrát vyrovnanou partii i proti takovému soupeři, jako je ERA-PACK.“
Branky a nahrávky: 1. Rešetár (Slováček), 1. Slováček (Dentinho), 2. Felipe (Douglas), 29. Douglas, 30. Dentinho (Douglas) – 9. Rott (Formánek), 33. Zapletal (Havrda). Rozhodčí: Sebök – Ježek. ŽK: Formánek (S). Diváci: 382. Chrudim: Olinha (Žďánský) – Popelka, Dentinho, Douglas, Rešetár, Felipe, Mich. Mareš II, Koudelka, Chmelík, Slováček, Mich. Mareš. Trenér Daniel Ibanes. Sparta Praha: Vozár (Mar. Mareš) – Dlouhý, Semerád, Havrda, Holeček, Rott, Srkal, Formánek, Stejskal, Zapletal, Sop. Trenér Aleš Štorc.

FC Tango Brno – 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto 7:1 (4:0)
Tango Brno zahrálo velmi dobrý poločas, který vyhrálo 4:0. Druhá branka v síti Libora Gerčáka navíc znamenala stý gól domácích v této sezoně. Autorem branky se stal kapitán Michal Belej. Po přestávce snížil brzkou brankou Jeníček, jenže v závěru zápasu opět udeřilo Tango a nakonec vyhrálo 7:1. Hattrickem se blýskl Radim Záruba.
Marian Berky (trenér Tanga): „V prvním poločase jsme předvedli dobrý výkon jak v defenzívě, tak v ofenzívě. V ofenzívě jsme ještě neproměnili několik vyložených šancí. Mohli jsme vést už sedm nula. Vysoké Mýto mělo asi dvě šance. První poločas byl i tak hodně pozitivní. Ve druhém poločase jsme trochu přestali držet balon a běhat. Neměli jsme dobrý výběr místa. Po pěti minutách jsme se však probrali a začali jsme hrát naši hru.“
Martin Brychta (trenér Nejzbachu): „Přijeli jsme v oslabené sestavě. Trochu více jsme zaspali druhý poločas, kdy nám nehrála dobře druhá čtyřka. Náskok Tanga čtyři nula mohl být vyšší, nebýt Libora Gerčáka v bráně. V poločase jsme si vše trochu vyříkali a druhá půle už byla z naší strany lepší. Trochu jsme se soupeři vyrovnali, měli jsme nějaké šance, ale dali jsme pouze jednu branku.“
Branky a nahrávky: 7. Záruba (Seidler), 11. Belej (Záruba), 14. Belej (desítka), 16. Kovács (Záruba), 31. Záruba (Seidler), 36. Kovács (Seidler), 40. Záruba (Seidler) - 23. Jeníček (Michalec). Rozhodčí: Kincl – Petr. ŽK: Svoboda (T). Tango Brno: Kubíček, Bočánek - Belej, Seidler, Záruba, Chadzidis, Raphinha, Havel, Javi, Svoboda, Kovács, Taverna, Buršík, Šidla. Trenér: Marian Berky. Vysoké Mýto: L. Gerčák (Molnár) - Münzberger, Jeníček, Michalec, Forgáč, Brychta, Vágner, Beran, Dostál. Trenér: Martin Brychta.

FC Agromeli Brno – FC Balticflora Teplice 4:5 (2:1)
Brněnské Agromeli druhý celek tabulky hodně potrápilo. Po první půli vedli domácí dokonce 2:1. Ovšem po přestávce Teplice výsledek otočily. Ve 33. minutě ještě srovnal Nosko, jenže zkušené Teplice přidaly další dvě branky. Agromeli už pak stačilo jen snížit na konečných 4:5.
Martin Harnach (trenér Agromeli): „Jsme smutní. Prohráli jsme o gól, a kdybychom získali bod, tak by nemohl říct nikdo ani půl slova. Udělali jsme zbytečné chyby. Hráli jsme pouze na šest lidí a došly nám síly. V momentě, kdy se nám jeden hráč zranil a šel tam čerstvý, tak jsme inkasovali. Do takového zápasu se těžko naskakuje. Zápas se mi hodnotí těžko, protože jsme hráli velice povedený zápas a minimálně na bod jsme měli.“
Branky a nahrávky: 3. Veselovský (Mica), 18. Matyska (Nosko), 33. Nosko (Veselovský), 40. Mica – 10. Pezao (Brandt), 26. Brandt, 28. Salák (Sláma), 34. Pinto (Novotný), 38. Holý (Sláma). ŽK: Novotný, Brandt (oba T). Agromeli Brno: Sára (Sýkora) – Vrána, Březina, Ševčík, Nosko, Mica, Matyska, Nedělník, Veselovský. Trenér Martin Harnach. Teplice: Tiago (Kalina) – Novotný, Sláma, Holý, Salák, Kiliján, Žák, Mažári, Costa, Pezao, Ribeiro, Goncalves, Brandt. Trenér Augusto.

SK Indoss Plzeň – Helas Brno 1:4 (0:3)
Plzeňský Indoss nezačal utkání pod novým trenérem Kučerou vůbec dobře a už po dvanácti minutách prohrával propastným rozdílem 0:3. Po přestávce se hra trochu vyrovnala, ale když dal čtvrtou branku Helasu Lerch, bylo rozhodnuto. Čisté konto pak zkazil hostujícímu brankářovi Vitouš.
Petr Kučera (trenér Plzně): „Opět jsme prohráli. Rozhodl první poločas, kdy jsme nezachytili začátek zápasu, a soupeř se dostal do třígólového vedení. Ve druhém poločase jsme začali soupeře presovat a řekl bych, že se hra vyrovnala. Šance byly k vidění na obou stranách. Díky první půli jsme však prohráli zaslouženě.“
Jan Loup (trenér Helasu): „Na zápas jsme jeli s hodně mladou sestavou, protože doma zůstali Havel, Lacko a Sýkora, který u nás dočasně skončil. Rozpadla se v podstatě celá první čtyřka. Hru dirigoval David Cupák a náš tým byl po celou dobu lepší. Plzeň jsme do ničeho nepustili, akorát mě mrzí, že jsme dostali třicet vteřin před koncem gól a David Šimon nevychytal čtvrtou nulu.“
Branky a nahrávky: 40. Vitouš (Koc) – 5. Lerch (D. Cupák), 9. D. Cupák, 12. Klimeš (Šplíchal), 29. Lerch. Rozhodčí: Matyš – Kaštánek. ŽK: Šíša (P). Diváci: 30. Plzeň: Diviš (Vykoupil) – Šíša, Filinger, M. Míka, Vitouš, Koc, Šebek, Böhm, Navrátil, Mižár, Gabriel, Štrajt. Trenér Petr Kučera. Helas Brno: Šimon (Tuháček) – D. Cupák, Lerch, Ovčačík, Lidmila, V. Cupák, Vlach, Klimeš, Presl, Šplíchal. Trenér Jan Loup.

FK SAT-AN Kladno – Salamandr Hradec Králové 3:1 (1:0)
Kladenští satani se ujali vedení chvíli před přestávkou po trefě Junka z pokutového kopu. Nicméně krátce po přestávce vyrovnal hradecký Jelínek a začínalo se od znovu. Kladno znovu vedlo ve 23. minutě po brance Müllera a tři body pečetilo ve 31. minutě, kdy zvýšil na konečných 3:1 Abrham.
Petr Hoffmann (trenér Hradce Králové): „V celém utkání jsme nějakým způsobem prohrávali, i když jsme dokázali na začátku druhého poločasu vyrovnat. Nechci říkat, že jsem nespokojený s výsledkem, protože jsem velice rád za výkon, jaký předvedli moji hráči. Nastoupili jsme ve značně kombinované sestavě a kluci ukázali pěkný futsalový výkon.“
Branky a nahrávky: 17. Junek (pen.), 23. Müller (Čurda), 31. Abrham – 21. Jelínek. Rozhodčí: Chládek – Velebil. ŽK: Tomášek (HK). Kladno: Konečný (Pergl) – Müller, Výborný, Abrham, Čurda, Chrobák, Frič, Jaráb, Pleyer, Veselý, Vašák, Junek. Trenér: Petr Hlaváč. Hradec Králové: Menšl – Jelínek, Friedl, Chromek, Holec, Bůžek, Tomášek, Jošt. Trenér: Petr Hoffmann.

FC Benago Praha – SK Slavia Praha 2:5 (0:2)
Pražské derby rozlítilo domácího trenéra, který očekával výhru svého týmu nad Slavií. Jenže právě sešívaní podali dobrý a kompaktní výkon, který na Benago stačil. Ve 22. minutě už A. Hrdina zvyšoval na 3:0, jenže pak ten samý hráč dostal druhou žlutou kartu a Benago se po trefě Rodka v přesilové hře dostalo do hry. V následné power play ještě dokázal A. Simitči snížit na 2:4, jenže pak Slavia pečetila výhru střelou do prázdné brány – 2:5. Sešívaní vyhráli třetí zápas v řadě a jsou už pátí.
Beni Simitči: (trenér Benaga): „Nás výkon byl totální propadák. Když naši hráči viděli, že soupeř nemá Novotného ani Filingera, tak nastoupili do zápasu, jako že dají Slavii deset branek. Nedali jsme ze začátku několik šancí, dostali jsme blbou branku a už jsme se vezli. Všichni hráči podali špatný výkon. Je to ostuda a pohrdání jménem Benaga. Zřejmě to bude mít ještě dohru. Takto se Benago neprezentuje.“
Jiří Baborák (trenér Slavie): „Myslím si, že se zápas začal lámat v první půli, kdy jsme se lépe pohybovali, byli jsme rychlejší na balon a především jsme dobře bránili. Všichni mladí kluci plnili vše, co jsme si řekli. Hlavně jsme přidali něco navíc, a to jsou góly, kterými jsme trestali chyby Benaga. Ve druhé půli jsme odskočili na tři nula a chvilku jsme se klepali. Benago v přesilové hře po vyloučení Hrdiny snížilo, takže jsme museli na hru reagovat. Poté jsme ustáli šestiminutovou power play soupeře, kdy jsme dokonce dali dvě branky. Vyhráli jsme zaslouženě. Benago sice hrálo dobře, ale na naše mladé kluky to nestačilo.“
Branky a nahrávky: 27. Rodek (Šnídl), 35. A. Simitči (Ježdík) – 9. Eisenreich (Konya), 18. Vejvoda (Míča), 22. A. Hrdina (Oliva), 34. Žampa (Míča), 39. Vejvoda (Krajč). Rozhodčí: Melničuk – Henych. ŽK: Brahimi, Šnídl, Capeta – Míča, A. Hrdina. ČK: 24. A. Hrdina (SKS). Benago Praha: Vahala (Bezstarosti) – A. Simitči, Šnídl, Štverák, Ježdík, Dvořák, Lištván, Rodek, Brahimi, Capeta. Trenér Beni Simitči. Slavia Praha: Krajč (Kučera) – Brychta, Žampa, Eisenreich, A. Hrdina, Vejvoda, Oliva, Konya, Míča, Matějka, Krátký. Trenér Jiří Baborák.
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

 

Praha 10

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700