Autor: Oldřich Pánek   Vloženo dne: 15.1.2013

Skvělé! Skvělé! Skvělé! Po loňské premiérové, a hned stříbrné účasti ve Final Four juniorských soutěží, naše mužstvo opět postupuje do finálové části nejvyšší juniorské soutěže, a bude bojovat o titul Mistra České republiky, tentokrát v kategorii U-18. Stalo se tak vzhledem k ostatním výsledkům s předstihem, a v posledním kole se budeme již jen snažit předstihnout vedoucí Kladno, se kterým společně postupujeme do závěrečné fáze soutěže. Gratulujeme všem hráčům a realizačnímu týmu. Většina hráčů se podílela na loňském stříbrném úspěchu v kategorii U-16, a ve starší kategorii může ještě pokračovat v nadcházející sezóně. Nyní je však před námi ještě mimořádný úkol, a na oslavy je dost času. Kompletní výsledky a tabulky naleznete na Fotbal.cz.

SK Slavia Praha U16 – SK Kladno 4:2 (2:1)
Branky: 6. Špatka 1:0, 13. Nábělek (Špatka) 2:0, 15.2:1 22. Špatka (Nábělek) 3:1. 37. Šimek (Nábělek) 4:1, 40. 4:2
Utkání s převahou na naší straně, které jsme vyhráli díky produktivitě druhé čtyřky a nebýt zahození několika dalších obrovských šancí, mohl být výsledek i dvouciferný.
SK Slavia Praha U16 – Indoss Plzeň 1:2 (1:1)
Branky: 17. 0:1, 20. Stibora (Pytloun) 1:1, 30. 1:2
Oproti prvnímu utkání bylo naše mužstvo jako vyměněné. Pod dojmem toho, že soupeř hrál pouze s pěti hráči v poli, si naši hráči pravděpodobně mysleli že vše pujde samo, ale to se nestalo. A protože ani ve druhém poločase nedošlo ke zlepšení, v kombinaci opět se špatnou koncovkou jsme dokráčeli k naprosto zbytečné prohře.
Sestava: Roshan – Špatka, Fouček, Čermák, Nábělek, Stibora, Šimek, Gabčo, Pytloun
SK Slavia Praha U18 – SK Kladno 4:2 (1:0)
Branky: 12. Vandas (Čonka) 1:0, 22. Hrdina (Čonka) 2:0,23. 2:1, 30. Ferenc (Žampa) 3:1, 31. Hrdina (Möglich) 4:1, 39. 4:2
V utkání s vedoucím týmem tabulky jsme si zaslouženě připsali další tři důležité body do tabulky, které jak se nakonec ukázalo nás posunuly do Final four a v posledním kole nám ještě dávají naději zabojovat o první místo ve skupině a získat tak výhodnější nasazení pro finálový turnaj. Utkání bylo z naší strany dlouho nervozní, ale přesto jsme se v prvním poločase dostali do vedení po brance Vandase. Odpor soupeře jsme ale definitivně zlomili dvěmi brankami až v polovině druhého poločasu a Kladno potvrdilo, že je velmi nepříjemný protivník a zaslouženě postupuje s naším týmem.
SK Slavia Praha U18 – Indoss Plzeň 9:2 (5:1)
Branky: 3. Vandas (Müller) 1:0, 5. Möglich 2:0, 6. Möglich (Šimon) 3:0, 17. 3:1, 18. Šimon (Möglich) 4:1, 20. Šimon 5:1, 28. Vandas (Hrdina) 6:1, 31. Möglich (Šimon) 7:1, 31. vlastní Vandas 7:2, 36. Čonka (Vandas) 8:2, 40. Vandas (Hrdina) 9:2
Jednoznačné utkání, ve kterém jsme si hned na začátku vytvořili velký náskok a utkání následně dovedli do vítězného konce.
Sestava: Pytloun – Čonka, Hrdina, Vandas, Müller, Möglich, Šimon, Ferenc, Žampa, Jelínek, Halama.