Vloženo dne: 14.6.2009

Pražský Deník jako první informoval o úspěšných jednáních, která přivedla do červenobílé rodiny další sport - futsal. Po valné hromadě SK Slavia Praha je definitivně jasno – do velké slávistické rodiny přibylo další odvětví, konkrétně futsal. A hned zkraje své existence se zapojí od příští sezony do bojů v nejvyšší soutěži. „Jsme jubilejním třicátým sportem pod slávistickými křídly,“ hrdě hlásí šéf nově vzniklého „sešívaného“ futsalu Daniel Kolman. Ten se ostatně zasloužil o návrat klubu, jenž prošel v posledních letech bouřlivým vývojem do Prahy.
Předloni vyhrál ještě pod původním názvem SELP Sokol Vysočany druhou nejvyšší soutěže, mezi elitou se ale představil už jako SELP Mladá Boleslav. A velmi úspěšně, jako jediný dokázal potrápit tuzemského klubového suveréna z Chrudimi.
Je tedy jasné, že když se podaří Slavii uchovat kádr dosavadního mladoboleslavského týmu, může pomýšlet hned od počátku dost vysoko. A kolika procent hráčů stávajícího kádru se to tedy týká?!

„Sta procent!“ …odpoví bez váhání Kolman, jenž by chtěl tým navíc posílit. V kádru zůstává někdejší ikona slávistického fotbalu Ivo Ulich, jenž např. v sezoně 1999/2000 dotáhl tým červenobílých až do čtvrtfinále Poháru UEFA.

„Tím se dostáváme i k dresům a celkovému vybavení. Ačkoliv jsme občanským sdružením v rámci SK Slavia, budeme vypadat jako fotbalisté. Dresy i další vybavení, to vše bude stejné,“ prozradil Kolman.

Prakticky vše se tedy zdá být jasné, až na jednu „maličkost“. Hala ve vršovickém Edenu je totiž natolik kapacitně zatížená, že může být problém, aby se tam futsalisté Slavie termínově vůbec vešli. Ale to se snad vyřeší.

A aby to nebylo snadné, oni sami mají vlastní vizi ohledně domácích zápasů. „Rádi bychom, aby naše domácí zápasy v Edenu na sebe navazovaly. Buď futsal před fotbalem, nebo naopak,“ dodal Kolman.

PRAŽANÉ V I. LIZE FUTSALU 2009/2010

  • Eco Investment Praha: dřívější Viktoria Žižkov, letos i loni podlehl ve finále play off týmu Chrudimi.
  • Klokani Vršovice: vítěz II. ligy Západ, tedy klasický nováček. Ještě před rokem hrál pod názvem Terasy Praha.
  • Slavia Praha: předloňský SELP Sokol Vysočany, pak dvě sezony v I. lize coby SELP
 

 

 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

 

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700