Autor: iDnes.cz   Vloženo dne: 23.2.2015

Mají zrádný los. V posledních čtyřech kolech vyzvou futsalisté vysokomýtského Nejzbachu soupeře, které trápí sestupové starosti. Jejich konkurenti však stále mohou zaútočit i na osmou příčku zajišťující start ve vyřazovací fázi. Platí to rovněž o momentálně desáté pražské Slavii, na jejíž palubovku se žlutočerný kádr s beranem ve znaku dnes vypraví. „Budeme se snažit vyhrát a pokračovat dále, jelikož nás čeká souboj o páté místo s Tangem. Potřebovali bychom se dostat do vedení a více proměňovat brankové příležitosti,“ říká kouč Mýta Roman Páral před dohrávkou 18. kola, která začíná ve 20.30.

Rovněž ve všech zbývajících duelech zamíří Nejzbach na palubovky svých hůře postavených soků.

„Byť postavení v tabulce napovídá, že bychom měli utkání zvládnout, tak nemáme jednoduché soupeře. Jsou to týmy, které jsou na hranici play-off, potažmo sestupu. Musíme udržet koncentraci do závěru soutěže a nic nepodcenit. Proti Helasu jsme nešli do zápasu úplně nahecovaní a připravení. Předešlý výsledek s Chrudimí (remíza 3:3) nám nepomohl, jelikož jsme pak nastoupili v útlumu,“ říká útočník Miroslav Semerád.

Právě zásluhou jeho dvou tref zvládlo Mýto poslední mač s brněnským Tangem, kterému dal hrající asistent dva góly a výrazně přispěl k remíze 4:4. Tu Nejzbach vydoloval až díky gólům při power-play v posledních vteřinách zápasu.

„Když šlo do tuhého, tak bylo lepší, že na hřišti byli zkušenější hráči. Hrajeme spolu delší dobu a máme to zažité. Víme, kam se má kdo postavit. Góly ale byly dost náhodné,“ uznává jednačtyřicetiletý Semerád. V dnešním utkání bude moci trenér Páral počítat s plnější soupiskou. Díky vyléčeným marodům si mohl už minule dovolit mnohem rychlejší rotaci hráčů. Semerádovi však větší zápřah nijak nevadí.

„V naší generaci jsme ještě takové bojovné typy, takže na place chceme být co nejdéle a zápasy vyhrávat. Ale máme i mladé běhavé kluky. Pokud potřebujeme, aby se hra oživila, tak tam důraznější mladíky dáme. Lavičku jsme měli širší, takže jsme sestavou mohli častěji točit. Na poslední zápasy a play-off je to výhoda,“ podotýká Semerád.
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

 

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700