Autor: Chancefutsalliga.cz   Vloženo dne: 29.1.2016

Hlavní město se připravuje na šesté futsalové derby pražských „S“. V pátek od 20 hodin hostí Sparta Praha v hale na Podvinném Mlýně rivala ze Slavie. Zástupci obou týmů se sešli ve čtvrtek dopoledne na tiskové konferenci. Cíl pro prezidenta Slavie Daniela Kolmana je pro derby jasný: „Chceme konečně bilanci derby vyrovnat. Jsme si vědomi toho, že půjde o strašně těžké utkání. Ať je v tabulce postavení jakékoliv, jde o derby. Šance jsou pokaždé padesát na padesát. Nikdy takový zápas není rozhodnutý dopředu.“ Podobně vyrovnané utkání se hrálo v loňském roce. „Loni touto dobou se to ukázalo. Sparta byla favorit, přesto jsme ji dokázali potrápit, a domácí zlomili utkání až v závěru. Uděláme pro vítězství maximum,“ slíbil Kolman.

„Souhlasím s Danem Kolmanem,“ řekl na úvod trenér Sparty David Frič a sdělil v čem: „Je to zápas padesát na padesát. Slavia je v trochu lepším rozpoložení, minimálně bodovém. Uvidíme, jak se Slavia vyrovná s absencemi. Mrzí mě, že se soupeři zranil Michal Salák, který měl velmi dobrou formu.“ Speciální příprava se v hale na Podvinném Mlýně nekonala. „Na derby se připravujeme na jakýkoliv jiný zápas. Chceme pokaždé vyhrát a jdeme utkání od utkání. Chceme vyhrát derby hlavně kvůli fanouškům,“ zdůraznil Frič.

Po posledním derby David Frič ukončil hráčskou kariéru a ani mu nevadí, že v pátek nenastoupí: „Hra už mě neláká. Tuto část kariéry jsem hodil za hlavu. Soustředím se pouze na trénování. Jako hráč už nejsem připravený.“

Spartě bude chybět Doša, Slavii Salák

Zdravotní problémy má i Jiří Novotný ze Slavie, který musel opustit reprezentační sraz. „Když jsem dorazil na reprezentační sraz, tak jsem měl teplotu, a byl jsem poslán domů. Týden předtím mě trápil natažený sval, což už je v pohodě. V pátek budu na derby připravený a na EURO pak odjedu. Všichni se na Spartu připravujeme tak, abychom rivala podruhé za sebou porazili. Ve futsalu je jedno, jestli člověk hraje doma nebo venku. Na halu soupeře jsme zvyklí. To by neměl být problém,“ uvedl český reprezentant.

„Naladění na derby jsme dobře,“ pokračoval na tiskové konferenci klíčový hráč Sparty Zdeněk Sláma a pokračoval: „Doufám, že nezopakujeme podzimní výkon, to bylo něco strašného.“ Po špatných podzimních výkonech se Spartě zase daří. „Přijde mi, že kluci vše špatné hodili za hlavu, na tréninku je větší pohoda. Všichni pochopili, že se během utkání musí více běhat a ne spoléhat na jednoho nebo dva hráče. Věřím, že v pátečním zápase vyhrajeme,“ dodal Sláma.

Podle posledních zpráv bude Spartě chybět slovenský reprezentant Martin Doša, který je s týmem v Portugalsku a v prvním duelu se jednou brankou podílel na senzační remíze 3:3. Slavia už bude mít k dispozici, podle vyjádření Daniela Kolmana, talentovaného Antonína Hrdinu, který byl během ledna na testech v FC Slovan Liberec.

Zápas bude podle čekávání téměř vyprodaný. Na utkání se chystají v hojném počtu oba fanouškovské tábory. Ten slávistický má sraz na Českomoravské, odkud jde pochodem do haly na Podvinném Mlýně. Sparťané po vzoru NBA připravili pro své fanoušky poločasovou soutěž. Tři vylosování fanoušci si vystřelí z poloviny hřiště na břevno. První, kdo trefí, získá finanční prémii.

Zápas Sparty se Slavií můžete sledovat od 20 hodin živě na www.chance.cz prostřednictvím live sázek.

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha

pátek 29. ledna 2016 od 20 hodin, hala Sparty na Podvinném Mlýně

Vzájemná bilance: 2 vítězství Sparty, 2 remízy a 1 vítězství Slavie
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

 

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700