Autor: kladenskelisty.cz   Vloženo dne: 3.12.2011

Nejlepší hráč SAT-ANu Fitzel sice musel kvůli trestu na tribunu, ale na hře domácích to nebylo poznat. KLadenští si po utkání se Slavií připsali další utkání v řadě bez porážky a v tabulce se posunuly k místům zaručujícím play-off. Svého pražského soupeře porazili před televizními kamerami 4:2. Výborný výkon v dresu SAT-ANu podal brankář Čížek. Snad poprvé v této sezoně začali futsalisté SAT-ANu hrát domácí utkání pozorně hned od začátku. Z dobré obrany vyráželi do kombinačních útoků a postupně si vytvořili mírný tlak. Z klidu je nevyvedlo ani vedení soupeře. To vzápětí Chaloupka srovnal. Z kladenského presu vyplynuly slávistické fauly. Po čtyřech kopali Kladenští penaltu, ze které Šnídl skóre zvýšil. Pět minut před koncem využili domácí minelu hostí, kteří považovali sirénu za oddechový čas domácích a přestali hrát. Leč sudí jen nahlásil další faul, Muller v mžiku rozehrál na Holuba a pro toho nebyl problém zasunout balon do sítě. Domácí už o dvoubrankové vedení do konce půle nepřišli. „Těžko říct, jak bychom na situaci, jež předcházela naší třetí brance, reagovali my. Nedivím se, že slávisté protestují. Ale rozhodčí gól uznal, tak není o čem diskutovat. Budeme to mít ještě těžké. Soupeř zase tak slabý není,“ zhodnotil první část utkání Fitzel. Druhý poločas se nesl především v zahazování šancí Kladenských. Již v prvních minutách mohli rozhodnout o osudu zápasu, ale nesrovnali si střeleckou mušku. Díky perfektně sehranné obraně slávisty k ničemu vážnému nepustili. Přesto jeden gól ještě dostali. Na něj po chvíli odpověděl Chrobák a opět nebylo co řešit. Slávisté se na nic víc nezmohli. „Škoda, že jsme k zakončení více nepoužívali klasické české bodlo. Věřím, že by na sebe branky nenechaly čekat. Takhle bylo z utkání chvíli zbytečné drama,“ řekl pro Kladenské listy manažer SAT-ANu Jan Mašek.

SAT-AN Kladno - SK Slavia Praha 4:2 (3:1)
Branky: 7. Chaloupka (Haffenrichter), 16. Šnídl, 17. Holub, 32. Chrobák (Hafenrichter) - 5. Hrdina (Oliva), 30. Matějka (Oliva).
Kladno: Čížek, Konečný - Haffenrichter, Muller, Šnídl, Holub, Švambera, Veselý, Chaloupka, Čurda, Fujdiar, Chrobák.
Slavia: Knobloch, Krajč - Wojnar, Fichtner, Oliva, Havrda, Hrdina, Kamas, Blabla, Rott, Matějka, Šafránek.