Autor: eFutsal.cz   Vloženo dne: 8.4.2013

Neděle přinesla souboj Slavie Praha proti ERA-PACKu Chrudim, jejichž série má jako jediná za sebou již dvě utkání. V obou zvítězil obhájce titulu, který tak celkově vede 2:0 a v pátečním utkání již může rozhodnout a svém postupu do semifinále Chance Futsal ligy. Slavia v utkání sice prohrávala po rychlé brance Dentinha ze 3. minuty, na kterou navázal ve 12. minutě dalším úspěšným zásahem Brazilec Felipe, ale ani za tohoto nepříznivého stavu se nevzdávala. Už na první gól mohl ze své šance reagovat Vejvoda, Mellera však nepřekonal a i nadále sešívaní srdnatě bojovali. Nad vodou je několikrát podržel Krajč, který se postavil mezi tyče. Chrudim byla lepším týmem, ale Slavia nepůsobila dojmem týmu, který by se favoritovi jen tak vzdal. Po změně stran se začalo schylovat k malému futsalovému zázraku. Hosté totiž přijeli bez několika hráčů (bratři Marešové, Kopecký, Žďánský, Slováček, Popelka), jejich čtyřky nastoupily v netradičním složení a jejich hra nebyla ideální. Slavia přidala k bojovnosti i potřený kousek štěstí a ve 25. minutě Sop překonal Mellera, čímž ukončil devět zápasů trvající střelecký půst Slavie v zápasech s tímto soupeřem. O dvě minuty později mohl Oliva opět zvýšit na dvougólový rozdíl, ale Míča mu šanci překazil. Ve 34. minutě se pak stalo to, co si domácí hodně přáli. Antonín Hrdina srovnal a utkání dostalo další náboj. Jenže z vyrovnání se radovali domácí jen krátce. O minutu později našel Dentinho Douglase, který upravil na 2:3. A za další dvě minuty uzavřel skóre Petr Oliva. Slavia se snažila korigovat skóre i pomocí power-play, ale další branku již nepřidala. I přes prohru 2:4 ale zanechali její hráči dobrý dojem, ERA-PACK podle očekávání zvítězil, ale na výhru se natrápil víc, než je obvyklé.

Slavia Praha - ERA-PACK Chrudim 2:4 (0:2)
Branky: 25. Sop (Hrdina A.), 34. Hrdina A. (Rott) - 3. Dentinho (Rešetár), 12. Felipe, 35. Douglas (Dentinho), 37. Oliva (Rešetár).
Slavia: Krajč, Kučera, Pytloun - Šimon, Žampa, Hrdina A., Filinger, Vejvoda, Čonka, Sop, Míča, Rott, Matějka.
ERA-PACK: Meller - Max, Dentinho, Vladyka, Oliva, Douglas, Rešetár, Felipe, Koudelka, Chmelík.