Autor: Chrudimský Deník.cz   Vloženo dne: 14.4.2013

Úřadující mistr Chance Futsal ligy Era-Pack Chrudim vyhrál hladce i třetí čtvrtfinále play-off nad Slavií a postoupil tak do semifinále. Na soupeře však ještě musí čekat nejméně do 17. dubna, či ještě o dva dny déle, kdy jsou plánovány čtvrtý, případně pátý zápas, protože stav série Bohemians 1905 – Nejzbach Vyoké Mýto je 1:1 na zápasy. Domácím ještě po viróze chyběli bratři Marešové a Douglas, který utrpěl ve druhém čtvrtfinále svalové zranění a bude ještě zhruba týden chybět. Již ve 2. minutě jim zajitil vedení Slováček, který dorážel do sítě střelu Maxe z velkého úhlu. V 11. minutě se zapsal mezi střelce po chybě hostujícího brankáře i Popelka a třetí gól přidal v 18. minutě z penalty Max. Brankové hody vítězů ve druhé půli zahájil ve 23. minutě Popelka pohotovou střelou z otočky. Po pátém gólu Maxe z velkého úhlu to Pražané zkoušeli s power play, protože chtěli vstřelit alespoň jeden gól. To se jim podařilo až ve 38. minutě kapitánem Matějkou, ale poslední slovo patřilo kanonýru Dentinhovi, který zaokrouhlil výhru na dvoucifernou v čase 38:45. Zajímavostí je, že jednu chvíli hráli power play oba soupeři, když na místě brankářů zaskakovali Max a Filinger a padl přirom osmý gól, jehož autorem byl Felipe.

Jaroslav Bartušek, trenér Era-Packu: „V první půli se nám ještě nedařilo pole našich zvyklostí, u některých hráčů byly znát předešlé zdravotní problémy. Postupně se náš výkon zlepšoval a po přestávce se již naše hra musela líbit. Teď si musíme počkat na soupeře a po pravdě řečeno, necháme se překvapit. Soupeře si předem nepřejeme, necháme je, ať si jeden z nich vybere nás."