Autor: futsal.cz   Vloženo dne: 8.3.2021

Česká futsalová reprezentace se v sobotu utkala s úřadujícími mistry Evropy z Portugalska. Kvalifikační zápas o postup na EURO 2022 skončil v polské Lodži 3:3. V první půli byly k vidění čtyři góly. Zápas začali lépe Češi. Ve 4. minutě posunul Vnuk balon Seidlerovi, který střelou bodlem na zadní tyč otevřel skóre – 0:1. Vedení udrželi čeští futsalisté jen minutu. Po krásně zahraném rohu srovnal na 1:1 Angelo.

Češi se vrátili do vedení v 8. minutě, kdy David Drozd posunul míč přes dva hráče Slováčkovi, jehož rána na zadní tyč skončila v Eduho bráně. Vedení 2:1 vydrželo Neumannově týmu jen pár vteřin, pak vyrovnal přízemní střelou Varela. První poločas tak po velkém boji skončil nerozhodně.

Češi mohli udeřit hned na začátku druhé půle, kdy šli do přečíslení, ale Slováček v dobré pozici přestřelil. Naopak se radovali Portugalci. Ve 28. minutě otočil skóre Cecílio.

Český tým nesložil zbraně a znovu vyrovnal ve 32. minutě. Roh Vnuka zametl za záda brankáře Huga, který šel chytat do druhé půle, plzeňský Holý – 3:3. Obrat měl na noze po rychlém brejku a přihrávce Koudelky Seidler, ale ve skluzu přestřelil. Další velkou šanci neproměnil David Drozd. Národní tým v závěru sice tahal za delší konec lana, ale souboj s úřadujícími šampiony nakonec skončil cennou remízou!