Autor: Chancefutsalliga.cz   Vloženo dne: 20.8.2016

Šéfem Grémia klubů 1. futsalové ligy je prezident Slavie Praha Daniel Kolman. V předsezónním rozhovoru jsme se ho zeptali na novinky, které očekává v dalším ročníku, na prodloužení smlouvy s generálním partnerem CHANCE a.s. a třeba i na zajímavé pohyby v jednotlivých týmech.

Dane, po skončení sezóny 2015/16 proběhlo Grémium klubů 1. ligy. Jaké jste se si z něj odnesl závěry a co nového nás v novém ročníku čeká?

Zásadní věcí, kterou vnímám, je nedobrá kultura komunikace a přístupu k řešení problémů nejvyšší soutěže ze strany nás samotných klubů. To jako představitelé pilířů, a vedle reprezentace výkladních skříní českého futsalu, musíme výrazně zlepšit. Jsme ale na dobré cestě a zlepšujeme se, i když tempo by mohlo být rychlejší. Je také potřeba mnohem výrazněji pracovat na mediálním obrazu jednotlivých klubů, zde máme velké rezervy. Věřím, že nadcházející ročník slibuje díky dobré práci jednotlivých managementů klubů zajímavou a dramatickou podívanou. Od prvního kola by letos liga mohla být jakýmsi play-off. Já osobně se velmi těším a bude na nás, jak toho využijeme v náš prospěch v oblasti prezentace a „prodeje“ sebe samých směrem k veřejnosti a potencionálním partnerům.

Jak to vypadá s generálním partnerem ligy? Vím, že jste jednali o prodloužení smlouvy se společností CHANCE a.s.

V tuto chvíli lze říct, že CHANCE a.s. bude i v příštím ročníku partnerem nejvyšší futsalové soutěže. Lepší nabídka než od stávajícího partnera na stole neleží. Sázkovou kancelář vnímám jako důstojného partnera pro futsalovou první ligu. Abychom mohli pomýšlet na výraznější reklamní plnění a prohloubení spolupráce, musíme jako kluby začít u sebe, lépe pracovat a plnit smluvní zadání. Máme silného partnera, profesionála ve své branži. I my musíme být v tomto směru profesionálové, abychom byli důstojným partnerem, který ho zajímá.

Kádr českého mistra opustilo hned několik hráčů. Myslíte si, že se špička ligy díky tomuto faktu více vyrovná?

Nemyslím si, že by Chrudim dopustila nějaké výrazné oslabení kádru. Pohyb v mužstvu vnímám více jako obměnu a domnívám se, že nyní nás budou čekat příchody kvalitních zahraničních posil. Chrudim bude opět největším favoritem na zisk mistrovského titulu. Nicméně i ostatní kluby významně posilují a tak očekávám velmi vyrovnaný soutěžní ročník s velkým množstvím kvalitních utkání. Věřím, že se klubům díky práci jednotlivých vedení daří zkracovat handicap a Chrudim bude hrát o mnoho méně „povinných zápasů“.

Jaké přestupy vás v letním období zaujaly nejvíce?


Zatím asi největší přestupovou bombou je příchod Carlose Espindoli do Chrudimi a výprodej slovenského Slov-Maticu. Velmi mě zaujala aktivita prezidenta Litoměřic Miloše Náprstka, který jako nováček nechce kůži prodat lacino a již od července tvrdě pracuje na sestavení kvalitního kádru. Soupisku již nyní doplnil o pět brazilských jmen. Také mě velmi zaujal příchod italského trenéra do Třince.

Očekáváte vyrovnanější ročník, než ten loňský? Přeci jen spousty týmů hlásí zajímavé přestupy.

Budu se opakovat. Ano, čekám kvalitní a vyrovnaný ročník. Možná jeden z nejkvalitnějších a nejvyrovnanějších za mnoho posledních let. Vedle Chrudimi se budou kvalitními kádry prezentovat i Zruč, Tango Hodonín, Sparta, spolupráce Helasu a bývalého Krokodýlu znamená také výrazné zkvalitnění, tradičně dobrý bude Nejzbach. Jedním z favoritů bude Plzeň, kde se v čele s prezidentem Marcusem Heinleinem pustili do systematické smysluplné tvorby kvalitně fungujícího klubu, klobouk dolů. Třinec je další z kvalitních klubů s fungujícím zázemím, který bude umět potrápit všechny soupeře. V Litoměřicích makají naplno, věřím, že budou bojovat v play-off. A samozřejmě doufám, že do konečného pořadí výrazně promluví i Slavia.
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

 

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700