Vloženo dne: 11.2.2017

Před sezónou avizoval předseda klubu Dan Kolman, že jeho velkým přáním je posílit klub na funkcionářských postech, a vybudovat postupně silný realizační tým. Jedním z kroků bylo angažování Dominika Rodingera, mladého, ambiciózního člověka, jenž sice neměl velké funkcionářské zkušenosti, ale obrovskou chuť učit se a něco dokázat. Navíc prošel špičkovými fotbalovými kluby. Sázka předsedy klubu na Dominika se vyplatila, klub se systémově posouvá významně kupředu, a za novým sportovním ředitelem je vidět kus práce. Zeptali jsme se ho, co se změnilo od posledního rozhovoru na začátku sezóny.

Na postu sportovního ředitele máš za sebou první půlrok. Jak ho hodnotíš?
První část sezóny jsem si sám musel osahat, jak to tady vlastně celé funguje. Chemie v kabině, lídři mužstva, mladí hráči, celkové futsalové prostředí v naší lize a dalších x faktorů. V prosinci jsem požádal prezidenta klubu Dana Kolmana, zda se můžeme sejít a udělat pár změn ať už v chodu klubu nebo sestavě.

Mezi jednou z mnoha změn je, že mají hráči svojí kabinu. Je to pravda?
Mám velkou radost, že vedení dotáhlo do konce zázemí pro hráče. Od Nového roku kluci mají svojí kabinu, kde se cítí jako doma. Každý má své místo, kávovar, masérský koutek a hlavně televizi, kde se můžeme věnovat rozborům utkání. Cítil jsem, že chybějící zázemí je velké mínus, protože chemie mužstva se dělá z 90% v kabině... občas v hospodě (smích). Myslím, že pouze Slavia a Nejzbach disponují tímto komfortem pro hráče.

I tréninkový cyklus prošel změnou?
Ano. Začali jsem trénovat každý den. Jedeme od pondělí až do zápasu bez volna. Když se hraje v neděli, tak máme předzápasový trénink v sobotu. Liga je strašně vyrovnaná a pokud se chceme vyrovnat Chrudimi bez toho, abychom tahali z Brazílie jednoho hráče za druhým, navíc aniž bychom znali pořádně jejich kvalitu, tak musíme více trénovat.

Chci se zeptat na úterní tréninky. Už jsem od hráčů slyšel pár narážek, že to není úplně procházka růžovým sadem?
No jo (smích). Úterní tréninky máme čistě jen o síle, dynamice a kondici v malé hale. Není náhoda, kde je dnes Chrudim. Trenér Conde je bývalý kondiční trenér. Když srovnáte Chrudim na začátku sezóny a dnes, tak vidíte jaký obrovský progres udělali. Zatím s námi byl na jednom zápase Radim Záruba a všichni jsme viděli, proč získal ocenění nejlepšího hráče za rok 2016. Týden prakticky netrénoval, ale jeho síla, dynamika je fantastická. Viděl jsem, když v Brně šel do souboje o míč u lajny, jak ten klučina z Brna i když byl asi o dvě hlavy větší, vyletěl pomalu z haly (smích). Když tohle dostanem do našich kluků, tak čekají Slavii skvělé roky.

Chci se vrátit k těm Brazilcům. Dva jste v klubu měli. Nesplnili očekávání?
Co se týče Hudsona, tak statistiku měl dobrou. Prakticky když byl na palubovce, tak jsme nedostávali góly, podle statistik plus a mínus. Čekali jsem od něj ale lepší produktivitu. Michel byl jiný hráč. Měl zápasy, které se mu povedly a naopak. Celkově ale čekáte od hráče, který sem přiletí přes celý svět více. Proto jsem se opět obrátil na prezidenta klubu a řekl mu svůj názor, že pokud máme v týmu dva naše odchovance a reprezentanty (Stibora a Dvořák), tak z mého pohledu je lepší dávat šanci jim.

Oba mladí začali sezónu velmi dobře, ale postupem času se nějak vytratili.
Máte pravdu. Začali fantasticky. Daniel Dvořák hned v prvním kole prakticky sám porazil Hradec, Stibora se chytil s ním. Oba dostali od Slavie velkou šanci, dostali se do reprezentace, ale postupem času vidím, že si té šance moc neváží. Osobně nad nimi nelámu hůl, ale jsou pro mě zatím svým přístupem velkým zklamáním. Ve dvaceti letech už na ně velká fotbalová kariéra nečeká, tak budu rád, když se přikloní na stranu futsalu a já na ně budu moct koukat, jak za pár let jezdí na repre srazy ze zahraničního klubu. Jen se musí rozhodnout, co chtějí.

Ještě si zmínil statistiky. Co to obnáší?
Po zápase v Chrudimi jsem jel autem domů a začal přemýšlet, co by nám mohlo pomoct. Došel jsem na to, že prakticky nevíme kolik máme střel, kdo kolik odehraje, kdo a není u obržené branky. Tak jsem poprosil našeho vedoucího, zda by nemohl rozšířit statistiky z utkání, které pro klub dělá, a začal je více využívat. Dnes máme z každého zápasu velmi zajímavá čísla. Každý hráč vidí jak dlouho byl na hřišti a dalších několik faktorů, které nás s trenérem zajímají. Pro mě fantastická věc. Olda Pánek zaslouží velkou pochvalu, jak se zápasovým faktorům věnuje a dokáže je pro klub zpracovat i bez drahých programů a služeb, které jsou k dispozici ve špičkovém fotbalu.

V posledních rozhovoru si říkal, že chceš značku Slavia posunout výš. Daří se to?
Je ještě brzy. Ale vím, že jdeme správnou cestou. Už jen to, že si Radim Záruba, či Martin Směřička vybrali Slavii před ostatními nabídkami, je ocenění pro vedení, sponzory a majitele klubu. Dnes má Slavia šest reprezentantů v A týmu a další v U21, či U19. Řešíme příchod dalších nadstandardních posil do play-off. Velké díky patří právě lidem, kteří se finančně o Slavii starají. Skvělé je, že těch věcí, které se dají vylepšit je ještě dost, takže budeme pracovat a pracovat, abychom si všichni na Slavii splnili náš sen.
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

 

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700