Autor: Ondřej Zlámal   Vloženo dne: 21.2.2017

Kapitán Tomáš Matějka se jako před každým zápasem snažil svůj tým řádně namotivovat. Po závěrečném hvizdu na něm bylo samozřejmě viditelné velké zklamání z výsledku. Přemýšlel o tom, jak průběh duelu s Tangem zhodnotit a proč Slavia v utkání neuspěla.

Čím to podle vás bylo, že Hodonín odvezl z Edenu všechny tři body?
Měli jsme pomalejší začátek, v prvním poločase jsme se dlouho rozjížděli, v tom druhém jsme do toho šlapali víc, ale chyběla nám větší efektivita. Nevím to úplně přesně, ale měli jsme zase kolem třiceti střel. Z takového počtu je jeden gól málo.

O přestávce jste prohrávali o dvě branky, jaký recept jste hledali na to, abyste se do zápasu vrátili?
Chtěli jsme zvýšit všechno, hlavně pohyb, ten nám chyběl v první půli. Rozhýbali jsme naši hru, bylo to znát. Ale bylo to málo. Pak už nás tlačil čas, doháněli jsme to až v power play.

Utkání jste nedohrál, je to vážné zranění?
Byla to moje chyba, špatně jsem se zpevnil do jednoho ze soubojů, mám naražená žebra, ale doufám, že to není nic vážného a budu moct hrát dál.

Liga je nebývale vyrovnaná. Jak vidíte vaší situaci v tabulce?
Je vyrovnaná, ale my makáme na tréninku a já věřím, že se nám to vrátí. Mrzí mě, že jsme prospali první poločas. Když hrajeme doma, musí to být od první minuty na krev a je opravdu škoda, že jsme nepotvrdili body, které jsme získali na Helasu.

Přišli Martin Směřička a Radim Záruba, jak probíhá jejich zapracování do týmu?
Já s nimi ve čtveřici nehraju, proto to nemohu tolik soudit. Musí tam proběhnout sehrání, to je jasné, pokud Radim střílí z dálky, je potřeba, aby před brankou byla tlačenice od dalších hráčů, musí spolu ještě víc spolupracovat a komunikovat. Ale bude to lepší a lepší.

Na řadě je další zápas venku, tentokrát ve Vysokém Mýtě, co od něj čekáte?
Chtěli jsme tam jet s výhrou v zádech, to se nám nepovedlo. Víme, že jejich styl nám nesedí, hlavně u nich doma, ale budeme se s tím muset popasovat. Bojovat za Slavii a urvat to tam. Jiný recept na to není.
 
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

 

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700