Autor: eFutsal.cz Foto: Nikol Kuncová   Vloženo dne: 28.5.2017

Lékař a futsalista. Takto jednoduše se dá označit osoba Petra Olivy. Legendy v sešívaném futsalovém dresu, která pamatuje všechny významné úspěchy klubu v jeho ligové historii. Hráč, který v klubu působí od sezóny 2007/2008. eFutsal přinesl rozhovor po třetím finálovém utkání.

Petře, ve třetím finálovém utkání jste dostával více prostoru a Váš výkon patřil k těm nejlepším. Jak se Vám osobně hrálo?
Byl jsem samozřejmě rád, že jsem naskočil hned od začátku a snažil jsem se odvést maximum. Zápasu nechybělo nic, osobně jsem se cítil dobře a užil jsem si to. Bohužel výsledek byl jiný, než jsme si přáli.

První dva zápasy byly bohaté na góly. Ve třetím padly jen dvě branky. V čem byl tento zápas odlišný od těch úvodních dvou?
Začátky všech tří zápasů byly hodně podobné. Důsledné obrany a relativně málo stoprocentních šancí na obou stranách. Nám se tentokrát nepodařilo vyrovnat, a tak charakter hry vydržel téměř až do konce utkání.

V utkání jste se dostali ke třem, čtyřem větším šancím, což na Chrudim nestačí. Znamená to, že ERA-PACK pochopil, že když se s vámi pustí do otevřené hry, může to pro ně znamenat zle, a tak se více soustředil na defenzivu?
Za svou kariéru nepamatuji moc zápasů, kdy by Chrudim tolikrát během zápasů bránila od půle. V posledním utkání pro ně byla defenziva jasně na prvním místě a hráli velmi důsledně. To jen ukazuje respekt k naší hře, za což můžeme být rádi. Jiná cesta k úspěchu, než proměnění zmíněných 4 šancí, pro nás nevede.

Vy jste lékař. Je náročné stíhat zápasy? V play off je to asi ještě těžší, že?
Náročné to je. Na dva zápasy v Plzni jsem odjížděl ze služby a po zápase se hned do nemocnice vracel. Dalších pár zápasů jsem hrál po službě a celé noci na úrazové ambulanci. Jsou k tomu potřeba nápomocní kolegové, kterým děkuji, a chuť do futsalu, kterou stále mám. Když se chce, jde téměř všechno. A na finále mi to vyšlo dobře, protože jsem měl do dnes dlouho naplánovanou dovolenou. (pousměje se)

Čtvrté utkání se hraje v pondělí v Edenu. Chrudim je na koni, má mečbol a zkušenosti, aby tuto situaci zvládla. Co bude nejdůležitější v takto vypjatém zápase zvládnout, abyste docílili pátého rozhodujícího duelu?
Chrudim bude stejně jako ve všech předchozích utkáních velkým favoritem. My musíme zůstat u vlastní hry se stoprocentním nasazením, koncentrací a vůlí. Moc bych si přál, aby přišla letošní nejlepší návštěva a za vítězstvím nás hnal plný Eden. Hraje se na tři vítězné a my ještě v pondělí končit nehodláme.
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

 

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700