Autor: eFutsal.cz   Vloženo dne: 15.9.2017

Již ve třetím kole se můžeme těšit na derby Slavia - Sparta. Vyzpovídali jsme Jana Lištvána, jednoho z nejzkušenějších hráčů sešívaných. Ten si se Slavií pověsil na krk již dvě medaile, bronzovou a stříbrnou. Dva roky patří k největším oporám mužstva.

Honzo v pátek vás čeká derby pražských "S". Jedná se pro hráče Slavie o zápasy roku?
Derby určitě bude důležitý zápas pro obě mužstva, ale nemyslím si, že to bude zápas roku. Liga se teprve rozbíhá a my chceme hrát každé utkání, jako by to byl zápas roku.

Vy sám víte, jaké to je dát gól v derby. Podařilo se Vám to již třikrát. Asi je to pro hráče větší zážitek skórovat proti Spartě, navíc před plnou tribunou že?

Každý gól má svou váhu a v derby to není jinak. Určitě je to něco speciálního, když je plná hala a diváci to umí ocenit, proto se to taky hraje.

V minulém utkání proti Nejzbachu se pětkrát prosadil Vojtěch Turek. Budete právě na jeho formu spoléhat i tentokrát?
Zápas mu vyšel, jak měl a stál, kde měl. Takového koncáka potřebujeme. Vojta má před sebou dlouhou kariéru, kterou si nastartoval dobře. Je to jen na něm, jak bude poslouchat nás a trenéra, takže může být i proti Spartě rozdílovým hráčem! Zase si musíme uvědomit, že Mýto není Sparta, tím samozřejmě nepodrývám kvalitu Mýta, ale Sparta je momentálně jinde, a to si uvědomujeme…

Byla cítit již během týdne důležitost pátečního zapasu? Probíhala jiná příprava na duel než jindy?
My se připravujeme na každý zápas stejně, ať se jedná o nováčka, obhájce titulu nebo Spartu. Na každého soupeře se musí hrát samozřejmě trochu jinak. Věřím, že i na Spartu budeme dobře připraveni a povede to ke třem bodům.

V pátek se hraje futsalové derby. V neděli to fotbalové. Jak tipujete to?
Nejsem zrovna dobrý tipér, ale přál bych si, aby všechny body zůstaly v Edenu Slavii.
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

 

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700