Autor: Ondřej Zlámal, foto: Nikol Kuncová   Vloženo dne: 8.10.2017

Na zápase s Litoměřicemi se v lovosické hale objevil také bývalý útočník Slavie Michal Salák, který v loňské sezoně pomohl ke stříbrným medailím. Po skončení sezony zamířil do Německa, do týmu Vicemistra německé futsalové ligy. Tam si zatím svoje nové angažmá pochvaluje.

Jaké jsou vaše první dojmy z německého futsalu?
Zatím mám jenom dobré zážitky, všechny zápasy jsme vyhráli jednoznačnými výsledky. Kvalita se samozřejmě srovnat moc nedá. U nás je samozřejmě větší. Ale myslím si, že to půjde hodně dopředu. Je stále znát, že Němci dělají futsal pořádně asi druhým rokem, ale jejich národní tým má každý měsíc sraz a hraje přáteláky. Chtějí udělat bundesligu jako je ve fotbale, takže si myslím, že to půjde nahoru.

Co byste nám řekl o vašem klubu?
Hraju v klubu VfL 05 Hohenstein-Ernstthal, hrajeme regionální ligu s deseti týmy ve skupině. Kdo vyhraje, postupuje rovnou do čtvrtfinále, druhý do osmifinále. Pak se hraje už s ostatními týmy z celého Německa play off. Ale je to jen na jeden zápas, takže když se to nesejde, tak celá sezona skončí jedním zápasem.

Jaké zápasy máte za sebou?
Hráli jsme i proti vedoucímu tabulky, který jsme porazili 7:2. Šli jsme proti nim jako proti vedoucímu týmu proto, že jsme měli o dva zápasy méně. My nejsme takový typický tým, u nás je to i o taktice, náš trenér hrál pět let ruskou ligu, má to všechno zažité. Máme čtyři německé reprezentanty, dva ukrajinské hráče, polského a litevského reprezentanta. Takže my futsalovou kvalitu máme. Ale u těch ostatních je to stále takové, že jsi jdou zahrát fotbal.

Kolik chodí na zápasy lidí?
Asi jako u nás do Edenu, ale to se snad všechno zlepší. Máme dobré podmínky, regeneraci, posilovnu. I když i tohle je u nás zatím ještě asi lepší.

Jak často trénujete?
Třikrát týdně, což je myslím na Německo dost, takže tam jezdím na část týdne a pak na zápasy.

Hrajete v základu?
Jsme rozdělení, hraju se třemi německými reprezentanty, zkoušeli to se mnou i v té ukrajinské sestavě, ale po deseti minutách jsem se vrátil. Druhý blok je takový ukrajinsko-polský.

Jak spolu komunikujete?
Německy. A rusky. Tím, že jsem byl sedm let v Teplicích, tak rusky rozumím taky. Tyto zkušenosti se mi dost hodí. (směje se)

Stačíte sledovat i Slavii?
Určitě, tým se omladil. Sleduju ale celou ligu, protože mám všude spoustu kamarádů. První zápas Slavie jsem viděl až proti Gardenline. Hraje se jiným stylem, hodně 4-0, což nevím, jestli by pro mne bylo ideální. Ale hraje se to tak ve světě, je to progresivní.

Co nějaké přátelské utkání se Slavií, není v plánu?
My jsme o tom jednali, hrajeme hodně takových zápasů, s Litoměřicemi, s Chomutovem i Ústím, teď přijedou Litoměřice k nám. Určitě bychom chtěli hrát i se Slavií, Spartou, Plzní. Byla by to velice cenná zkušenost.

Tak ať se dál daří!
Vám všem ve Slavii taky!

Webové stránky klubu Michala Saláka: http://www.vfl05hot.de/vfl/index.php
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

 

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700