Autor: Ondřej Zlámal   Vloženo dne: 11.1.2024

Slavia s velkým přehledem zvládla regionální osmifinále Poháru SFČR, když ve čtvrtek večer v Edenu zvítězila nad Benfikou Hranice vysoko 12:4. Čistý hattrick za první poločas nastřílel vedoucí mužstva Martin Brychta, dva góly přidal Denys Sandeckyj, o další branky se podělilo sedm dalších hráčů.

Trenér Sláma, který se také zapojil do hry, rozdělil tým na dvě šestky, z nichž každá odehrála poločas. Rovným dílem se do zápasu zapojili také oba gólmani. Domácí tým Benfiky se gólově prosadil po změně stran v době, kdy bylo o výsledku rozhodnuto a slávisté nedůsledně bránili. Na inkasované branky dokázali rychle odpovídat. Skóre uzavřel symbolicky dvanáctým gólem hrající trenér Sláma.

Los čtvrtfinále regionální části poháru se uskuteční po dohrání všech osmifinále.

Benfika Hranice - SK Slavia Praha 4:12 (0:6)
Branky: 27. Macák (Křenek), 30. Hostaša (Křenek), 39. Jan Kuchař, 45. David Kuchař (Křenek) - 2. Míča (Havrda), 6. Brychta (Křemen), 8. Brychta (Homola), 9. Havrda (Křemen), 14. Brychta (Křemen), 20. Křemen (Havrda), 31. Vaktor (Kuchta), 34. Hrdina (Sandetskyi), 34. Kuchta (Hrdina), 43. Sandetskyi (Kuchta), 45. Sandetskyi (Hrdina), 48. Sláma (Hrdina)
Benfika Hranice: Jakub Rýdl - David Hostaša, Miroslav Nejezchleba, Pavel Vinkler, Pavel Křenek, Jakub Hrazdil, Jan Kuchař, David Kuchař, Jiří Macák.
SK Slavia Praha: Jan Žežulka (Adam Vondráček) - Jan Homola, Jan Křemen,Filip Havrda, Ondřej Míča, Mykola Kodatskyi, Martin Brychta, Filip Vaktor, Antonín Hrdina, Tomáš Kuchta, Denys Sandetskyi, Lukáš Kuča, Zdeněk Sláma. Trenér Zdeněk Sláma.
Rozhodčí: Lafek, Horák
Hrálo se 2x25 minut hrubého času.